Михайло Добкін в українській політиці вже 20 років. У 1998-му році він став депутатом харківської міської ради. У 2002-му році його обрали депутатом Верховної Ради. Через 4 роки – мером Харкова, а потім Віктор Янукович призначив його головою Харківської обласної державної адміністрації.

Всеукраїнську впізнаваність він отримав завдяки інтернету. У 2007-му році на YouTube невідомі залили запис його відеозвернення до виборців. Спілкування з Геннадієм Кернесом, який теж став зіркою цього відео, розійшлося на цитати і набрало мільйони переглядів.

Читайте також: Чому політики бажають вибити крісло з-під Супрун

Але під час Майдану, Добкін вже не жартував. Він був проти революції, за "Беркут" і прийняв у Харкові Януковича, після його втечі з Києва. Досі остаточно не встановлена роль Добкіна під час подій весни 2014-го року, коли сепаратисти зазіхали і на Харків.

Янукович з Добкіним
Янукович з Добкіним

Відволікання на проросійські мітинги, не завадили Добкіну взяти участь у президентських і парламентських виборах 2014-го року. На президентських він здобув лише 3% голосів.

Після революції, у Верховну Раду потрапив не тільки Михайло Добкін, а і його рідний брат Дмитро. Обидва стали депутатами "Опозиційного блоку".

Дмитро Добкін, час від часу дивує усіх своєю дивною поведінкою у сесійній залі. Навіть пішли чутки, що він, можливо, вживає наркотичні речовини. У ролі публічного спікера він все одно не виступає. Це завдання для його брата.

У 2017-му році, Михайло Добкін, який не є ТОП-політиком, а скоріше політичним привидом минулого, знову потрапив у новини. Влітку, депутати зняли з нього недоторканність і навіть підтримали його затримання і арешт. Та дуже швидко колишній мер Харкова вийшов під заставу. Частину застави – 30 мільйонів гривень за нього вніс депутат "Опозиційного блоку" Вадим Новинський. А іншу частину – 20 мільйонів, колишній урядовець часів Януковича Борис Колесніков.

Генеральна прокуратура підозрює Добкіна у низці злочинів по виділенню земельних ділянок у Харкові. Але розслідування прокуратури, як показує приклад Новинського, з якого теж зняли недоторканність ще взимку 2016-го року, можуть тривати роками.

Читайте також: Хто насправді проклав Гройсману шлях до прем'єрства і що він робитиме далі

У жовтні ж минулого року, Михайло Добкін заявив, що виходить зі складу "Опозиційного блоку". Йому не сподобалося те, що частина "опоблоківців" голосували за закон про судову реформу. Та, мабуть, депутат вже заспокоївся, оскільки досі залишається у складі фракції.

У лютому ж цього року, Михайло Добкін заявив про створення власного політичного проекту – "Християнські соціалісти" і про те, що з Харкова він переїжджає до Києва.

Свідомо чи ні, але Добкін поставив себе в один ряд з іншими маргінальними політиками. Ілля Ківа, колишній радник голови МВС Арсена Авакова, заявляє, що саме він головний соціаліст і очолює Соціалістичну партію України. А народний депутат Сергій Каплін, якого активно розкручує телеканал "Інтер" і якого експерти називають проектом Сергія Льовочкіна, каже, що соціаліст зовсім, не Ківа, а Каплін. Він навіть заявив про об’єднання кількох соціалістичних рухів.

Льовочкін та Добкін
Льовочкін та Добкін

Насправді, Добкін, Ківа і Каплін хочуть завоювати серця тих, хто колись голосував за комуністів. А Добкіну ще й бажано нагадати про себе електорату колишньої Партії регіонів. Прогнозую, що ці троє будуть балотуватися на президентських виборах наступного року. Хоча у них точно не має жодних шансів вирватися у другий тур. Але це можливість засвітитися перед парламентськими виборами.

А тепер розповім, чому саме Михайла Добкіна я обрала для запису цього блогу. Він же не має особливого політичного впливу, хіба що потрапляє інколи у новини.

Наприклад, зараз, коли прийшов давати свідчення в Оболонський суд. Мене дуже вразила електронна декларація цього депутата за минулий рік. Виявляється, у нього є цілий арсенал вогнепальної зброї, який нараховує 18 одиниць. Це рушниці і карабіни з оптичними прицілами.

А ще родина Добкіна минулого року суттєво поповнила свій автопарк і придбала одразу п’ять дорогих автівок за один день. У Добкіна є ще 20 мільйонів гривень, 300 тисяч доларів і 300 тисяч євро готівкою. Чималі гроші є й у його дружини.

Читайте також: Кого будуть підтримувати українські олігархи на майбутніх президентських виборах

Але вразили мене найбільше не ці мільйони. Минулого року Харківська міська рада виплатила Добкіну 192 тисячі гривень. Він отримав стипендію почесного громадянина Харкова. Навіщо людині, яка має десятки мільйонів готівкою ще гроші міської громади Харкова, я зовсім не розумію. Як і те, що робив Добкін в українській політиці останні 20 років.