Уночі 23 березня в місті загорівся військовий склад з боєприпасами. Снаряди розліталися на десятки кілометрів. Їх знаходили ледь не на кожному подвір’ї. Загалом вибухи зруйнували сотню будинків.

На відновлення Балаклії уряд та місцеві бюджети спільно виділили майже 200 мільйонів гривень. Ремонти майже закінчили.

Місцеві згадують – уночі 23 березня одні виїжджали з міста самотужки, дехто йшов пішки з речами, більшість евакуювали автобусами, які надала влада. Після пережитого жителі Балаклії кажуть: якщо раптом ситуація повториться, намагатимуться насамперед не панікувати.

Після березневих подій на будинках розвісили оголошення про те, де є найближче сховище. Місцеві чиновники запевняють, це може бути будь-який підвал.

Після вибухового березня на підприємствах Балаклії провели спеціальні навчання. Людям розповіли, куди треба прибути для евакуації. А от заходи безпеки в місті хочуть осучаснити.

Розробляємо проект по новій системі оповіщення. На це будемо планувати кошти в бюджет на наступний рік. Ми вже навчені, вже знаємо. Ми і до цього проводили багато навчань, тренувань. І чітко спрацювали по плану евакуації,
– заявив голова Балаклійської райдержадміністрації Степан Масельський.

У Балаклії і досі чути вибухи – на полігоні продовжують утилізувати снаряди. На початку літа в на базі однієї з тилових частин у місті відбулися всеукраїнські антитерористичні навчання. Там бійці Збройних Сил України відпрацьовували дії на випадок пожежі чи проникнення ворогів чи безпілотників противника.

Читайте також: Ситуація у Калинівці: стало відомо, коли місцеві зможуть повертатись додому

Попри те, що з дня пожежі минуло півроку, остаточної причини її виникнення досі немає. Припускають що це диверсія чи службова недбалість. Однак конкретних фігурантів справи за обома версіями так і не знайшлось.