Вчасний проект бюджету – те, чим у команді Гройсмана пишаються найбільше. Мовляв, подали у визначений законом термін уже 3 рік поспіль. І це кошторис на трильйон. Його в уряді назвали бюджетом розвитку.

Читайте також: Бюджет-2019 в інфографіці: основні цифри

У вересні цього року розпочали реформу освіти, докорінну зміну навчання в школах. Тому на цю галузь видатки найщедріші – 242 мільярди гривень, що майже на 13% більше, ніж нині (217.5). А от на оборонку трохи менше – понад 200 мільярдів гривень, хоча торік це було майже 165. Більша частина цих коштів – на виплати для військових.

Графіка бюджету-2019
Графіка бюджету-2019

На охорону здоров’я уряд виділить понад 92 мільярди, це також більше ніж торік (87). Додамо, у планах Кабміну збільшити фінансування на ремонти доріг, а от грошей на субсидії поменшає. Однак, на тих, кому вони дійсно потрібні – вистачить, обіцяють урядовці. Вони переконують – гроші на все знайдуться, адже рік буде прибутковим, а дефіцит бюджету не перевищить 2%.

Доходи, які ми закладаємо на 2019 рік є реалістичними і в виконанні доходів за бюжетом ми не маємо жодних сумнівів,
– відповіла виконувачка обов'язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Проте у багатьох народних обранців сумніви і запитання є.

"Де взяти гроші для економіки, вивести її з тіні, як зробити, щоб бюджет набув розвитку, а не проїдання?" – сказав нардеп Микола Головко.

Під час презентації Гройсман сказав: критикуєте, але 3 роки голосуєте, бо треба фінансування армії. Якби не агресія Росії, ви б не побачили від нас бюджет,
– прокоментував депутат Олег Ляшко.

До того ж, бюджет знову сформований на основі змін до податкового та бюджетного кодексів, яких немає. Та ще й зі збільшеними ставками податків, які уряд ще тільки планує запропонувати на розгляд парламенту – кажуть у Профільному комітеті. Там ще не отримали обґрунтування від Мінфіну, звідки брали цифри.

Водночас, депутати невдоволені прогнозованим рівнем росту економіки. У документі прописано лише на 3% – замало, кажуть вони.