Про це глава українського уряду заявив в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Читайте також: МЗС готує ноту Росії щодо припинення договору про дружбу: відома дата

Політика повинна шукати рішення на дипломатичних шляхах. Але за столом переговорів повинні сидіти люди, які цього хочуть. Якби з російської сторони було бажання закінчити війну на Донбасі, це могло б відбутися протягом п'яти хвилин,
– зазначив для німецького видання Гройсман.

Він також прокоментував напружену ситуацію із блокуванням Росією суден в Азовському морі, на схід від півострова Крим. За словами чиновника, це ще один "елемент гібридної війни, яку Кремль веде не лише проти України, а й проти всього демократичного світу".

"Блокування іноземних торгових суден, що заходять в наші порти, – це бандитизм. Це серйозний сигнал для всього світу, і міжнародній спільноті варто дати на нього серйозну відповідь. Ми реагуємо на це дипломатичними та правовими методами, а також посиленням нашої обороноздатності", – запевнив Гройсман.

Росія намагається тиснути на Україну і через будівництво газопроводу "Північний потік-2". Так, Берлін хоче зобов'язати російську сторону зберегти транзит природного газу через територію України, однак, на думку голови Кабміну, немає ніяких гарантій того, що Москва виконає свої обіцянки.

"Росія буде обманювати, щоб реалізувати свій проект. Ми дуже вдячні федеральному уряду Німеччини та пані Меркель за їхню підтримку, за їхню тверду позицію щодо тієї війни, яку Російська Федерація розв'язала проти нас. Однак реалізація проекту "Північний потік-2" означатиме повну залежність від Росії. Як альтернативу ми пропонуємо нашим європейським партнерам спільно управляти українськими транзитними трубопроводами. Вони надійні, а наші великі сховища газу унікальні", – пояснив Гройсман.

Читайте також: Що може зупинити "Північний потік-2": у Сенаті Польщі зробили заяву

Нагадаємо Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія, адже це збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.