Про це глава держави сказав в інтерв'ю українським телеканалам.

Одразу ж після обрання мене на посаду Президента мною був презентований "мирний план", який складався із 15-ти пунктів,
- зазначив Порошенко.

Він нагадав, що одним із пунктів була амністія, ще один пункт - децентралізація влади.

"За ці три з гаком місяці ми значно скоротили територію, яку контролюють бойовики", - наголосив Порошенко, пояснивши, що закон діє не на всій території Донецької й Луганської областей, а лише на її частині.

"Немає особливого статусу районів. Назва законів і зміст законів звучить абсолютно по-іншому. Закон називається "Про особливий режим місцевого самоврядування", - наголосив Президент.

Він пояснив, що якби ці закони не були прийняті Верховною Радою, на Україну можна було б покласти відповідальність за зрив цього "мирного плану".

Один з можливих сценаріїв, який розглядався, якби ці закони не були прийняті: на Україну можна було б покласти відповідальність за зрив мирного процесу,
- заявив Президент України.

За словами глави держави, це б "розв'язало руки тим", хто розраховував перервати режим припинення вогню, звинувативши українську сторону, для того, щоб Україна втратила міжнародну підтримку.

Порошенко підкреслив, що сепаратистам необхідно здати зброю для того, щоб скористатися амністією.

Нагадаємо, цього тижня Верховна Рада ухвалила 2 закони, що збурили як простих українців, так і високі чини. Без сторонніх очей - у закритому режимі депутати проголосували за особливий режим місцевого самоврядування та амністію сепаратистів.