Кремль продовжував інтенсивно закупляти ракети, літаки, бронетехніку, безпілотники й багато іншого. Про це свідчать публічні дані, які проаналізували іноземні журналісти-дослідники.

Зауважте "Нехай побачать наслідки політики поступок": Зеленський запросив Меркель та Саркозі в Бучу

Повний список цих країн

Усі дані, які дослідили, справді були у відкритому доступі. Законодавчі норми Євросоюзу заборонили продаж зброї цій тоталітарній країні після анексії Криму.

Проте країни, які експортували зброю до Росії, скористалися юридичною лазівкою. Це було потрібно не для нових постачань майбутніх засобів скоєння терору, а лише для продовження багаторічного експорту.

Які країни найбільше заробили на російській армії в ці роки:

  • Франція – 152 мільйони євро. бомби, ракети, торпеди, ракети, заряди вибухівки, летальна зброя, літаки з їхніми компонентами, "обладнання для обробки зображень".
  • Німеччина – 121,8 мільйона євро. Криголамні судна, гвинтівки та машини "особливого захисту".
  • Італія – 22,5 мільйона євро. Бойові автомобілі моделі Lynce. Вироблялися з італійських деталей на російських заводах Iveco. Доведене використання Росією у війні проти України.

Менші експортери:

  • Чехія – літаки, які легші за повітряні транспортні засоби, безпілотні літальні апарати, авіадвигуни та авіаційне обладнання;
  • Австрія – військова техніка, гладкоствольна зброю калібром до 20 міліметрів, автоматична зброя калібру 12,7 міліметрів. Також "пристрої для встановлення боєприпасів і запалів (із відповідними компонентами).
  • Болгарія – військові судна (надводні або підводні), спеціальне військово-морське обладнання. Також аксесуари та компоненти;
  • Словаччина;
  • Фінляндія;
  • Хорватія;
  • Іспанія.

Країни, в яких немає опису постачання, мали по одному експорту до Росії, значно меншого обсягу.


Які країни ЄС експортували зброю до Росії / Інфографіка Investigate Europe

Як це пояснили в Раді ЄС

Журналісти звернулися за поясненням до робочої групи з експорту звичайних озброєнь Ради Євросоюзу (COARM). Там це пояснили, що такі речі називаються не "лазівка", а лише "винятки" ембарго.

Ембарго ЄС на озброєння не стосується контрактів, які укладені до 1 серпня 2014 року. Також можна продовжувати експорт за допоміжними контрактами, які необхідні для виконання старіших договорів.

Цифри, які ви знайдете в базі даних, повинні підпадати під ці виключення. Держави-члени відповідають за дотримання ембарго на постачання зброї та спільної позиції ЄС,
– повідомили в COARM.

Один із наслідків – Буча після звірств російських загарбників: дивіться відео