Про це пише американський науковий журнал Hormones and Behavior з посиланням на результати досліджень університету Нотр-Дам в США.

Читайте також: Діти успадковують шлюбну поведінку матері, – вчені

У дослідженні науковців США взяли участь 300 чоловіків, які тільки стали батьками (серед них були як ті, що стали батьками вперше, так і ті, у кого вже були діти).

Фахівці встановили: найчастіше брали новонароджену дитину на руках і більше про нього дбали ті чоловіки, в крові яких було зафіксовано особливо велику кількість стресового гормону кортизолу і вкрай низьку-тестостерону. Ця закономірність зберігалася щонайменше протягом трьох місяців після народження малюків.


Рівень тестостерону впливає на батьківство

За словами вчених, дуже високий рівень тестостерону не дає чоловікові турбуватися про немовля "по-жіночому", тобто оберігати, піклуватися, тримати на руках немовля. Кортизол, будучи гормоном стресу, навпаки, спонукає турбуватися за потомство.

Вчені відзначають, що це перше дослідження, коли наука вивчає гормональну перебудову саме у чоловіків після появи на світ дітей, зазвичай дослідників цікавлять гормони матерів.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.