В столиці популярний метраж 40-70 квадратних метрів, подалі від центру, вартістю 30-40 тисяч доларів. Фахівці пояснюють — покупці вкладають гроші в квартири, які їм поки що "по-кишені" після знецінення гривні. За минулий рік, вартість житла в національній валюті в усіх сегментах зросла майже на 30%, підраховують аналітики.

Забудовники миттєво реагують на вподобання клієнтів. Нині більше половини пропозицій на первинному ринку — житло економ-класу. Трендом стали невеличкі квартири—студіо. В столиці навіть виставляють на продаж однокімнатки від 26 квадратів. А от в так званих хрущівках та панельках попит мінімальний навіть на малі метражі. Угоди укладаються лише за умови значних знижок, запевняють фахівці. Подекуди власникам доводиться "скидати" до 40%.

За прогнозами фахівців, цьогоріч вторинний ринок не подорожчає. Очікують незначних коливань вартості до 10%. А от первинна нерухомість може вирости в ціні відсотків на 20. Через подорожчання будівельних матеріалів. Адже нині рентабельність забудовників знаходиться на найнижчому рівні за останні 20 років.