Про це повідомила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Антикорупціонери намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва та слідчих, а також визнати незаконним створення власної системи. Проте вже двічі активісти отримали відмову. Тепер же планують подати касаційну скаргу на це рішення.

Читайте також: У ДФС розповіли, скільки мільйонерів нарахували в Києві з початку року

За словами Олени Щербан, антикорупціонери намагались отримати доступ до декларацій виключно керівництва СБУ, оскільки розуміли, що силовики, які воюють на сході України, таємні агенти, оперативники та контррозвідники повинні захищатись законом.

Ми вимагали оприлюднити декларації керівництва СБУ: голови, його заступників, керівників обласних структур, тобто людей публічних. Чіткого пояснення ми не почули. Очевидно, його почув суд,
– зазначила Олена Щербан.

Рішення столичного суду у Центрі протидії корупції вважають політичним. Олена Щербан пояснила, що головною причиною звернення до служителів Феміди були численні розслідування журналістів, які оприлюднили факти незаконного збагачення працівників СБУ, є учасниками незаконних схем та обману людей.

У перспективі, таке рішення суду є небезпечним, оскільки воно може використовуватись у суді, як прецедент. Кожен із Фіскальної служби чи інших відомств зможе безперешкодно використати вирок суду для засекречення своїх статків.