Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Чому в Україні засекретили документи, що підтверджують злочин компанії Гонтаревої: пояснення ГПУ

Єдина претензія, яку можна пред’явити ICU – не належним чином була проведена ідентифікація клієнта. Але, можливо, вони провели все ретельно. Невідомо. І ці претензії може висунути Національна комісія з цінних паперів фондового ринку, а не прокуратура чи Нацбанк. І Гонтарева не має до цього жодного відношення,
– зазначає Сергій Фурса.

За словами фахівця, компанія ICU як брокер просто виконала технічну функцію. Банк, з якого виводилися гроші, і офшори контролював Янукович і його люди. Навіть, якщо ICU знали, що за цим стоїть Янукович, то в цій операції немає нічого незаконного. Жодних санкцій щодо ICU, зауважує Сергій Фурса, стосовно цих операцій не буде. Угода відбулася на ринкових умовах.

Нагадаємо, видання Al Jazeera опублікувало розслідування, згідно з яким екс-президент-утікач Янукович у період з 2012 по 2014 зумів вивести з України 1,5 мільярда доларів, а допомогла йому у цьому інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine), головою ради директорів якої до 2014 року була екс-очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева.