Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Які законопроєкти та реформи Зеленський з Кабміном і Радою втілить незабаром у життя

   Володимир Зеленський
   Володимир Зеленський / Прес-служба партії "Слуга народу"

   Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Верховною Радою, Кабінетом міністрів і силовиками оприлюднив низку законопроєктів і гарячих реформ, які його команда планує втілити у життя найближчим часом.

   • Державний бюджет України на 2020 рік. 
    – Внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт, що має на меті стимулювання економічного зростання. Термін: до 15 вересня 2019 року. Відповідальні: прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр фінансів Оксана Маркарова.
     

    Зверніть увагу! Нова Верховна Рада – найголовніше: спікер, коаліція, комітети

   • Запровадження ринку землі.

    – Розробити та внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: прем’єр Олексій Гончарук і міністр економіки, розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
    – Пояснити суспільству, що ніхто ні в кого не буде забирати землю, модель земельної реформи є направленою на розвиток українського фермерства та цей крок передусім захищатиме інтереси дрібного власника. Тому він пропонує ухвалити закон про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голова депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.
    – Наповнити 100% інформації про земельні ділянки у державному земельному кадастрі. Термін: до 1 січня 2021 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
   • Про запуск масштабної приватизації. 

    – Ухвалити законопроєкт про скасування переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков і Арахамія.
    – Уряду сформувати перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації, конкретний. Відповідальні: Гончарук, Милованов. 
    – Передати не менше ніж 500 підприємств до Фонду Держмайна України для малої приватизації через аукціонну систему ProZorro. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Розпочати підготовку великих державних компаній до приватизації та залучення інвестиційних радників. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Провести перший конкурс і провести його не пізніше за 1 квітня 2020 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Ухвалити закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо консолідації функції державного регулювання ринків фінансових послуг, передбачає перерозподіл функцій між Нацбанком і Нацкомісією цінних паперів і фондового ринку. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков і Арахамія. Також Зеленський закликав приєднатися першого заступника голови ВР Руслана Стефанчука. 
    – Ухвалити закон про концесії. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні, Разумков, Арахамія та голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
    – Ухвалити закон про оренду державного та комунального майна у новій редакції. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Наталуха. 
    – Провести переговори та укласти угоди про розподіл продукції з переможцями конкурсів на надрокористування. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова та міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.
    – Ухвалити закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні та посилення захисту іноземних інвестицій. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Наталуха.

   • Поліпшення бізнес-клімату.

    – Створення умов для зниження з боку комерційних банків кредитних ставок і доступності кредитування бізнесу та іпотеки. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова та голова НБУ Яків Смолій.
    – Забезпечити доопрацювання та ухвалення нової редакції Трудового Кодексу України. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Гончарук і міністр соціальної політики Юлія Соколовська;
    – Спростити порядок і зменшити вартість підключення громадян і бізнесу до електричних і газових мереж, якими володіють газові монополісти. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Гончарук, Милованов, Оржель і голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко.
    – Підготувати та внести до парламенту законопроєкт про Службу фінансових розслідувань. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова.
    – Забезпечити ухвалення закону про Службу фінансових розслідувань. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія та голова Комітету з питань фінансово-податкової та митної політики Данило Гетманцев.

   • Детінізація економіки

    – Підготувати та внести до парламенту законопроєкти про легалізацію грального бізнесу, про легалізацію видобутку бурштину. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова.
    – Ухвалити закони про легалізацію грального бізнесу, про легалізацію видобутку бурштину. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія. 
    – Звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема шляхом суттєвого посилення відповідальності за тіньове ведення господарства. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Соколовська, Разумков і Арахамія.
    – Здійснити повний аудит державних реєстрів і їхнього впорядкування, провести верифікацію та створити умову для електронних виборів і електронного перепису населення. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, віце-прем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федорів. 

   • Розвиток інфраструктури. 

    – Ухвалити про внутрішній водний транспорт. Термін: до 1 листопада 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кисіль.
    – Провести пілотні конкурси з передачі в концесію морських портів "Ольвія" та "Херсон". Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: міністр інфраструктури Владислав Криклій.
    – Ухвалити закони щодо середньострокового планування державних фінансів для фінансування будівництва та ремонту автомобільних доріг, а також приведення ціноутворення на капітальний ремонт і будівництво доріг до міжнародних стандартів проєктів міжнародних фінансових установ. Термін: до 1 листопада 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія та Юрій Кисіль.
    – Підготувати план реструктуризації "Укрзалізниці", зокрема з метою лібералізації ринку локомотивної тяги, а також для підвищення прозорості та ефективності діяльності "Укрзалізниці". Термін: до кінця 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Криклій. 

   Важливо! Оголошено новий склад Кабінету Міністрів України

   • Розвиток енергетики. 

    – Забезпечити підготовку до проходження опалювального сезону, в тому числі чіткого графіку накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Термін: до 20 вересня 2019 року. Доповісти та далі проводити щотижневий моніторинг. Відповідальні: Гончарук, Оржель і міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак.
    – Підготувати лоти для проведення конкурсів на отримання спеціальних дозволів для видобутку нафти та природного газу. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальний: Оржель.

   • Протидія рейдерству, гарантування захисту прав власності. 

    – Розробити та внести на розгляд ВР законопроєкт про посилення гарантій захисту державної власності, захисту прав засновників юридичних осіб і протидію рейдерству, в якому, зокрема, передбачити обов’язково автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням зупинки реєстраційних дій, запровадження додаткового підтвердження здійсненням реєстраційних операцій (наприклад, СМС-пароль або Mobile ID) і додаткової авторизації учасників. Виключення – акредитовані суб’єкти з числа суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері реєстрації бізнесу та реєстрації нерухомості. Обов’язковість нотаріального оформлення договорів щодо відчуження будь-якої частки власності. Вдосконалення роботи перегляд структури та посилення захисту відомостей реєстрів нерухомості та бізнесу. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, міністр юстиції Денис Малюська.
    – Запровадити продаж майна в процедурі банкрутства через електронну систему ProZorro, а не через корупційні аукціони. Термін: до 1 січня 2020 року, Відповідальні: Гончарук, Малюська, Милованов.

   • Протидія контрабанди та корупції під час митного оформлення товарів.
    – Забезпечити запуск діяльності Державної митної служби, не допустити до роботи у ній старих корупціонерів. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відпоовідальні: Гончарук, Маркарова та голова Державної митної служби Максим Нефєдов.
    – Забезпечити швидке та прозоре митне оформлення товарів, запустити систему "Єдине вікно" на митниці. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова, Нефєдов.
    – Ухвалити закон про уповноважених економічних операторів. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія.

   • Реформа правоохоронних органів.

    – Подолання корупції та судова реформа. Перший пріоритет – елітна корупція та організована злочинність. Другий пріоритет – злочини, що завдають великих збитків економіці та нацбезпеці. Третій пріоритет – екологічні злочини. Четвертий пріоритет – злочини проти неповнолітніх.

   • Боротьба з корупцією

    – Провести повне кадрове перезавантаження найбільш корупційних для бізнесу органів державної влади (Держгеокадастр, Держгеонадра, Державна архітектурно-будівельна інспекція, Держекоінспекція, Укртрансбезпека та Укравтодор). Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальний: Гончарук.

   • Оборона

    – Пріоритет – потужна боєздатна армія. Міністру оборони Андрію Заворотнюку запропонувати зміни в законодавстві, необхідні задля побудови міцного війська, зокрема розробити та затвердити план оборони та комплекс заходів щодо забезпечення безпеки країни від агресора.

   • Децентралізація влади

    – Невідкладне завершення процесу децентралізації;
    – Визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці, завершити об’єднання територіальних громад, реформувати місцеві органи виконавчої влади;
    – Провести місцеві вибори на новій адміністративній основі.
    Термін: 2019-2020 роки. Відповідальні: Гончарук, Бабак, Малюська, Разумков, Арахамія.

   • Державний розвиток

    – Ухвалити нову державну стратегію регіонального розвитку на наступні 6 років (Стратегія 2021 – 2027). Термін: до кінця 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Бабак, Разумков, Арахамія.  
    – Розробити інформаційну кампанію для роз’яснення реформи ЖКГ. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Бабак.

   • Реформування Служби безпеки України:

    – Ухвалити концепцію реформування СБУ та викласти цілісне бачення української спецслужби за всіма напрямками та перспективах розвитку.
    – Ухвалити нову редакцію закону про внесення змін до закону про СБУ;
    – Ухвалити закон про охорону секретної інформації, враховуючи прохання іноземних партнерів.

   Цікаво! Чи вдасться Зеленському та його команді змінити країну

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук