Про це повідомило видання The Hill.

Читайте також: Король і принц-наступник Саудівської Аравії прийняли сім'ю вбитого журналіста Хашоггі

Смерть Джамаля Хашоггі призвела до того, що республіканці та демократи у США закликали засудити саудівського принца Мохаммеда бін Салмана та припинити продаж зброї в Саудівську Аравію на 110 мільярдів доларів.

Немає виправдання тому, що сталося. Але ви тільки гляньте, це безталанна частина світу. Це огидна частина світу. Але якщо сталося те, що сталося, і якщо факти перевіряють, значить, це дуже погано,
– сказав президент журналістам в Овальному кабінеті

Утім, Трамп також захищав Саудівську Аравію, називаючи країну "дуже хорошим союзником" і додаючи, що вони "дуже допомогли нам з Ізраїлем. Вони фінансували багато чого".


Дональд Трамп

ABC News опублікували слова Трампа щодо фінансових втрат країни у разі припинення співпраці із Саудівською Аравією: "Це коштуватиме 110 мільярдів доларів на військових контрактах, і Росія зможе швидко забрати їх, і Китай дуже швидко забере їх".

Окрім того, президент США вказав на різні порушення прав людини, вчинені Іраном, давнім ворогом Саудівської Аравії: "І якщо ви подивитеся на інший бік, на Іран, то побачите, що вони наробили людям – порочне і жахливе". До слова, Саудівська Аравія та США тривалий час діяли спільно проти Ірану, який веде боротьбу з Саудівською владою у війні в Ємені, а також пов'язаний з Росією та сирійським президентом Башаром Асадом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Дональд Трамп назвав вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, який співпрацював з американською газетою The Washington Post, найгіршою спробою замести сліди в історії.