Ємець та Уманський йдуть з уряду

Проєкти постанов з номерами 3281 та 3283 з'явилися на сайті Верховної Ради вночі 30 березня. У них мовиться про звільнення з посад керівників МОЗ та Мінфіну Ємця та Уманського відповідно.

До слова Ємцю шукають заміну – головою МОЗ може стати Максим Степанов

Трохи раніше депутатка Ірина Геращенко про це написала у своєму фейсбуці: "Після лише місяця роботи в уряді та у розпал епідемії коронавірусу два міністри звільняються".

Зазначимо, прессекретар міністра МОЗ Іллі Ємця Артем Дехтяренко виданню "Новое время" заявляв, що станом на вечір п’ятниці, 27 березня, Ілля Ємець не писав жодних документів щодо бажання покинути займану посаду.

Згодом у пресслужбі міністра уточнили, що станом на 20:30 неділі 29 березня Ємець все ще не писав заяву про відставку.

Хто замінить Ємця та Уманського

Депутатка від "Європейської солідарності" Геращенко додала, що увечері того ж дня у Верховній Раді відбулася зустріч з кандидатами на посади очільників міністерств. На посаду міністра енергетики розглянули Ольгу Буславець, охорони здоров'я – Максима Степанова і фінансів – Сергія Марченка.

Дійсно, вночі 30 березня на сайті Ради з'явилися проєкти постанов (3284, 3282, 3280) про призначення цих людей в уряд Шмигаля.

Нагадаємо, Іллю Ємця та Ігоря Уманського призначили на посади міністрів 4 березня, коли уряд Гончарука відправили у відставку. З їхніми біографіями та кар'єрними досягненнями можна ознайомитися за посиланням: про Ємця – тут, про Уманського – тут.

Що відомо про кандидатів на пости міністрів

У січні 2017 Максима Степанова призначили на посаду голови Одеської ОДА. До цього він 5 років обіймав посаду директора державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" з виготовлення цінних паперів".

10 квітня 2019 року Петро Порошенко підписав відповідний документ та відсторонив Максима Степанова з посади голови Одеської облдержадміністрації. У Степанова немає медичного досвіду та освіти. Втім, саме за його часів у 2017 році Одеський регіон першим почав тестувати систему телемедицини, ставши одним з драйверів медреформи по всій країні.

Ольга Буславецьзаслужений енергетик України. Нині вона обіймає посаду гендиректорки директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики і вугільної промисловості. Раніше обіймала пост члена наглядової ради "Укргідроенерго".

Сергій Марченко – кандидат економічних наук, працював на різних посадах у Міністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету міністрів. На початку 2016 року очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії Кабміну і МОЗ. У 2018 – 2019 роках обіймав посаду заступника голови Адміністрації Президента Петра Порошенка.