"Її підписання і ратифікація може відбутися тільки в тому разі, якщо Україна виконає всі необхідні вимоги, тобто, якщо буде гарантовано повагу прав меншин, забезпечене верховенство права за допомогою зміцнення стабільності, незалежності та ефективності відповідних інституцій, якщо буде продемонстровано повагу прав і припинення переслідування опозиції, щоб таким чином була створена справді плюралістична демократія", – йдеться у документі ЄП.

Також Європейський парламент закликає Верховну Раду України внести поправки до Кримінального кодекс у статті, які "сягають часів Радянського Союзу, за допомогою виключення кримінальних санкцій за політичні дії державних чиновників, які діяли в якості офіційних осіб".

Голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що в нинішній ситуації підписання угоди про асоціацію сумнівне. Жозе Мануель Пінту Тейшейра зауважив, що для підписання угоди необхідна згода всіх країн ЄС. На його думку, багато з них не підпишуть через ситуацію в Україні.