Застава у розмірі 15 мільйонів євро була надана Європейській мовній спілці, як фінансову гарантію для підготовки та проведення Євробачення-2017. Як повідомили у прес-службі UA:Перший, після успішного проведення конкурсу заставу у повній сумі мали би повернути Україні.

Однак, ЄМС повідомила, що Женевське управління примусового стягнення заборгованості ініціювало процедуру накладення арешту на суму фінансової гарантії. Про підстави накладання арешту та ініціатора процедури – ЄМС не повідомила.

Читайте також: Євробачення-2017 в цифрах: що і за скільки купили для конкурсу

"Ми найняли юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства", – заявив Зураб Аласанія.

Це вже не перший фінансовий скандал, який повязаний із проведенням Євробачення-2017 в України. Відтак, скандали розгорілися навколо ціни червоної доріжки та гонорарів українських виконавців.

Читайте також: Чому Євробачення-2017 стало одним із найдорожчих за всю історію конкурсу

До слова, оргкомітет Євробачення-2017 прозвітував про видатки та доходи внаслідок проведення пісенного конкурсу в Україні. Всього Україна витратила на конкурс 20,4 мільйонів євро (603 мільйони гривень). На рахунках після конкурсу залишилося 277 мільйонів гривень. Ще 142 мільйони з цієї суми мають виплатити.

На продажах квитків Україна заробила на 65% більше прогнозованої суми – 72,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, фінал Євробачення-2017 пройшов у Києві 13 травня. У фіналі за першість змагалися 26 учасників. Переможцем Євробачення-2017 став учасник від Португалії – Сальвадор Собрал з піснею "Amar Pelos Doi". За результати голосуванням журі та телеглядачів Сальвадор Собрал отримав 758 балів.

Представник від України гурт O.Torvald за результати голосування отримали лише 36 балів. Таким чином O.Torvald із піснею Time посіли 24 місце із 26.