ЄС не зміг дійти згоди через позицію так званої "економної четвірки", до якої входять Данія, Швеція, Нідерланди та Австрія. Вони наполягали, щоб бюджет не перевищував 1% ВВП Євросоюзу, повідомляє BBC.

Цікаво: Україна перегляне Угоду про асоціацію з Євросоюзом у 2021 році

У цей же час так звані країни-бенефіціари хотіли більшого бюджету ніж початкова пропозиція у 1,074% ВВП – 1 трильйон 90 мільярдів євро. До списку таких представників ЄС входять 17 країн, серед яких, зокрема, сусіди України – Польща, Словаччина, Румунія та Угорщина.

Згодом голова Європейської ради Шарль Мішель пропонував компромісний варіант про витрати на рівні 1,069% ВВП, але його не підтримали ні "економна четвірка", ні "бенефіціари".

Що таке "бенефіціари" ЄС?Країни-бенефіціари Євросоюзу відрізняються тим, що вони регулярно сплачують Європейському Союзу менше, ніж сама спілка вкладає у них. Таким чином вони фактично є вигодоотримувачами від членства в ЄС.

Таких країн загалом 17 – Болгарія, Чехія, Естонія, Греція, Іспанія, Латвія, Литва, Люксембург, Угорщина, Мальта, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Кіпр і Хорватія.

На що ЄС хоче виділяти гроші у наступні 7 років

Те, як саме витрачати бюджет, стало ще однією темою для розбіжностей між країнами-членами Європейського Союзу. Зокрема, "економна четвірка" хоче витрачати більше грошей на боротьбу з міграційною кризою.

У цьому контексті Євросоюз планує створити постійний корпус охорони кордонів і берегової лінії. Фактично мовиться про спільну прикордонну службу країн-членів Європейського Союзу.

Детальніше тут: Євросоюз хоче створити спеціальне військо для охорони зовнішніх кордонів

Крім того, "економна четвірка" виступає за інвестиції Євросоюзу у діджиталізацію, боротьбу зі змінами клімату. Натомість країни Східної і Південної Європи наполягають на вкладанні грошей у бідні регіони та підтримку фермерів.

Що про збільшення фінансової підтримки просила Україна?Україна, Молдова і Грузія спільно попросили у Євросоюзу збільшити фінансування "Східного партнерства" у бюджеті на 2021 – 2027 роки. Вони просили врахувати масштаби і амбітність реформ на шляху євроінтеграції держав.

Цілком імовірно, що розміри підтримки "Східного партнерства" напряму залежатимуть від суми бюджетної стратегії, на якій зійдуться члени Євросоюзу.