Покарання за цими звинуваченнями ймовірні винуватці можуть отримати менш суворе – від 7 до 10 років позбавлення волі, повідомляє "Слідство.Інфо".

Читайте також: Хто вбив Катю Гандзюк: що відомо про нападників на активістку з Херсона

При цьому за умисне вбивство підозрювані чоловіки могли отримати суворіше покарання – позбавленням волі на термін від 10 до 15 років або навіть довічне ув’язнення. Окрім того, видання із посиланням на власні джерела повідомляє, що аналогічно підозру змінили Сергієві Торбіну. За версією слідства, він організував групу нападників.

Речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко пояснює, що підозрювані "беззастережно визнали вину у вчиненні інкримінованих їм злочинів", пише "Інтерфакс". Окрім того, ймовірні нападники надали "правдиві, послідовні та повні покази про події". У Гепрокуратурі зазначають, що покази стосуються як їхньої участі у злочині, так участі у ньому інших осіб.

За словами Лисенка, через достатню кількість доказів та підстав співучасникам злочину змінили підозру із "вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою" на "умисне тяжке тілесне ушкодження, що має характер особливого мучання... або таке, що спричинило смерть потерпілого".

У Генпрокуратурі наразі інформації не коментують. Однак раніше у суді підтвердили, що підозру пом'якшили помічнику народного депутата Паламарчука Ігорю Павловському. Тепер справу перекваліфікували на "покривання злочину".

Що відомо про напад на Катерину Гандзюк?31 липня у Херсоні її облили сірчаною кислотою, внаслідок чого жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано. 22 серпня голова відомства Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Четверо із них на той час зізнались у причетності до злочину. 4 листопада Катерина Гандзюк померла. Офіційна причина смерті активістки – поліорганна недостатність та опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини. Правоохоронці розслідують цю справу як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення". 7 листопада Катерину Гандзюк поховали у Херсоні.

Що треба знати про вбивство Гандзюк: