Без подорожчання газу Україні не бачити фінансової допомоги МВФ. Без цієї допомоги – економічна криза або дефолт. Обидві вдарять по гаманцях усіх українців. Натомість підвищення тарифів на газ в Україні може сприяти розвитку економіки і добробуту кожного.

Досьогодні Україна могла похвалитися найбільшою кількістю газу, яку можна купити на середню зарплату у Східній Європі. Наші сусіди, яким вдалося відійти від соціалістичного минулого і успішно реформувати економіку і в яких значно вищі середні заробітні плати, за газ платять вдвічі-втричі більше за українців.

Ціну на газ уряд змушений був підняти. На думку президента Центру глобалістики "Стратегія-XXI" Михайла Гончара, інакше нам загрожує фінансова катастрофа.

Щоб підвищувати ціни на газ, спершу потрібно створити ринок газу. Не всі вважають, що існують економічні підстави для підвищення цін на блакитне паливо. Наприклад, нардеп Оксана Продан вважає, що замість подорожчання уряд мав би створити умови для роботи конкурентного ринку газу.

Підвищення ціни на газ в Україні: чому усі можливі альтернативи є набагато гіршими. Здорожчання ціни на газ є неминучим, а усі пропоновані альтернативи є набагато небезпечнішими, ніж підвищення тарифів.