Данко вважає, що може тиснути лише на те, щоб Україна та Росія сіли за спільний стіл переговорів, передає "Європейська правда".

Читайте також: Латвія закликає негайно звільнити українських моряків

Також очільник словацького парламенту натякнув, що йому важко довіряти Україні після випадку із фейковим вбивством журналіста Аркадія Бабченка.

Я – не людина, яка довіряє Порошенку. Знову ж таки, за повідомленнями, Україна обманула з померлим журналістом. Ми повинні спокійно подивитися на всі події та факти, але насправді я боюся, що деякі люди з нами знову просто зіграли. Не вимагайте від нас негайтно давати судження та не вимагайте мільйона санкцій. Зараз важливий мир між Україною та Росією,
– сказав Данко.

Про Данко відомо, що він – націоналіст, який у 2017 році відвідав Держдуму РФ. Там він говорив про дружбу словаків і росіян, називав санкції проти Росії марними та фотографувався з "другом" – спікером Держдуми В'ячеславом Володіним.

Наразі невідомо, чи відповідає позиція Данко позиції словацького уряду.

Що сталось в Азовському морі?25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилася з реакцією. В ФСБ РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила два українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. 15 українських моряків вже заарештували в окупованому Криму.