Таку думку в інтерв'ю The Sydney Morning Herald висловив міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер.

Читайте також: "Кримського сценарію" не буде: У НАТО пояснили, чому в країни Балтії неможливе вторгнення

Країни-члени НАТО все активніше проводять військове позиціонування на своїх східних рубежах, а також влаштовують навчання поблизу російського кордону. Кремль "подає це як провокацію", однак, на думку естонського дипломата, всі такі військові рухи "досить скромні та не націлені на ескалацію", вони є "способом зберегти мир", йдеться у публікації.

Ми бачили, як Росія за 10 років провела дві військові операції проти своїх сусідів: у 2008 році проти Грузії і недавно проти України. Якщо вдуматися, то це доволі страхітливий приклад. У Європі XXI століття ви бачите країну, яка використовує – мабуть, без особливих вагань – військові засоби для досягнення своїх політичних цілей,
– додав Міксер.

Глава МЗС Естонії також розповів про слабкі місця його країни, які виникають через залежність від цифрового простору. Так, естонська влада нещодавно створила так зване "посольство даних" у Люксембурзі – цифрове сховище резервних копій своїх цифрових реєстрів. Саме тому країна може "пережити" технічний збій або навіть кібератаку, зазначає видання.

"Потрібно бути обережними, необхідно вибудовувати захист так, щоб можна було зберегти працездатність цих критичних служб навіть під серйозним тиском", – зауважив Міксер.

Читайте також: ПАРЄ прийняла резолюцію про протидію "гібридній війні": відома суть