Таку заяву зробив український журналіст Роман Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook.

Читйате також: "Братній російський народ": як Москва анексувала українську церкву

За його словами, процес створення Єдиної помісної церкви в Україні був незворотнім ще з 1991 року, а події 2014-ці процеси пришвидшили.

"Зупинити/призупинити цей процес можна було б, якби Патріарх Кирил 18 березня 2014 року прийшов до Кремлівської зали, де віджимали українських Крим і наклав би на присутніх анафему. Але він на оформлення анексії не прийшов, напевно єдиний з топ складу російської еліти", – підкреслив представник ЗМІ.

За його словами, після цього почалося вторгнення в Україну на сході.

"З роллю духовних пастирів РПЦ явно не впоралася. Навпаки ця церква встала на бік загарбників", – зауважив він.

Крім того, журналіст вважає, що після Томосу УПЦ МП нікуди не дінеться, але віруючі зможуть вибрати та за бажання піти у свою Українську канонічну церкву.

"У будь-якому разі, якщо Бог є, він піклується про Україну та українців незалежно від церковних суперечок на землі", – підсумував Цимбалюк.

До слова, напередодні синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Причиною такого рішення оголошено призначення Вселенським Патріархатом двох екзархів у Київ у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Українська православна церква Київського патріархату, зі свого боку, засудила таке рішення росіян. Як наголошують українські священнослужителі, розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру.