Саму експертизу, яку було проведено у Дніпровському науково-дослідному інституті судових експертиз за заявою адвоката Дронова – Сергія Перепелиці. Зауважимо, що під час слухання захист Зайцевої клопотав проти долучення її результатів до матеріалів справи.

Читайте також: Смертельна ДТП у Харкові: суд над Зайцевою та Дроновим перенесли через нові докази у справі

Опісля захисник Дронова сповістив про основні висновки експертів.

Я можу розповісти кілька ключових моментів... Перше, це встановлення середньої швидкості автомобіля Lexus (на якому їхала друга підозрювана Олена Зайцева – 24 канал). Швидкість було встановлено: 106 кілометрів за годину. Далі – відстань, на якій перебував автомобіль Lexus від автомобіля Volkswagen (за кермом якого був Дронов – 24 канал) у момент початку руху автомобіля Volkswagen: приблизно 120 метрів. І третій момент – те, що водій автомобіля Lexus міг зупинити свій автомобіль до стоп-лінії своєї, до перехрестя, у разі, якби рухався зі встановленою швидкістю,
– зауважив він.

Відтак, юрист робить висновок, що уникнути дорожньо-транспортну пригоду шляхом натискання на гальма було можливим.

"Експерти виключили з пунктів Правил дорожнього руху, які Дронов (за даними слідства) порушив. Вони кажуть, що немає причинно-наслідкового зв'язку між порушенням цих правил і причинно-наслідковим зв'язком", – зауважив Перепелиця.

Також адвокат вважає, висновки експертизи вказують на те, що докази, які покладено в основу обвинувачення, "є не зовсім об'єктивними".

"Оцінку цих доказів дасть суд у нарадчій кімнаті під час прийняття судового рішення", – розповів, зі свого боку, суддя Віктор Попрас.

Додамо, що суд оголосив перерву до 8 січня, аби всі сторони змогли ознайомитися з результатами експертизи.

Нагадаємо, раніше за результатами судово-медичної експертизи так і не вдалося встановити, чи була Олена Зайцева під впливом опіатів у момент аварії. Як зауважили у висновку Співробітники Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи, у них немає достатньо даних, аби це визначити.

Що відомо про ДТП за участю Зайцевої та Дронова? 18 жовтня 2017 року на вулиці Сумській у Харкові трапилась смертельна ДТП за участю автомобілів Lexus і Volkswagen Touareg. Унаслідок зіткнення позашляховик відлетів на тротуар і влетів у пішоходів, що призвело до смерті 6 осіб. Автомобілем Lexus керувала 20-річна Олена Зайцева, яку суд взяв під арешт, водієм Volkswagen Touareg був Геннадій Дронов, якого суд теж узяв під варту.