Одеса створена для ідеального відпочинку. Перше, що заманює відпочивальників – море. Після торішніх подій саме Одеса приймає титул морської столиці України. Загальна довжина берегової лінії 30 кілометрів, 20 з яких – це пляжі. Найбільш загартованих запрошують відкривати сезон уже з середини травня.

Одеса вміє в себе закохати, при цьому особливо вміло підкоряє серця своїх же градоначальників. Для прикладу Хосе Де Рібас – той самий адмірал, що відбив Одесу в турків. Італієць настільки полюбив це місто, що розпорядився вимостити центральну вулицю бруківкою із лави вулкана Везувію. Тож кожен камінець доправляли прямісінько з Неаполя.

Можливо, саме його стараннями невеличка Дерибасівська без виходу до моря стала серцем Одеси.

Наступний очільник міста герцог де Рішельє розпочав активну забудову. За 10 років його правління тут звели майже 3 000 будинків. Кажуть, їх споруджували так, щоб вітер постійно видував з міста сміття: або в море, або у степи.

А далі ніщо не могло стримати розвитку перлини біля моря. Легендарний "Привоз" породив унікальну одеську говірку – суміш української, російської та івриту. І тут же, кажуть, із фраз "Шоб я так жил" та "Женщина, вы меня устали" виник знаний одеський гумор.

А ще Одеса – місто музики, при чому розмаїтої. Доки у вишуканому Оперному театрі виступали Шаляпін та Соломія Крушельницька, буквально за рогом, посеред двору, можна було почути хуліганські пісні та душевні романси. Що й казати, саме Одеса завдяки Утьосову першою принесла в радянський союз джаз.