Загалом під час виконання українськими чи іноземними журналістами у Криму своїх професійних обов'язків їхні права були порушені понад 100 разів, йдеться уповідомленні Центру журналістських розслідувань.

У 13 з цих випадків журналісти або активісти були затримані або заблоковані. У всіх журналістів, які піддалися нападу або незаконному затриманню, було відібрано або пошкоджено обладнання, або відібрані карти пам'яті, – сказано у публікації.

За місяць у Криму викрали або незаконно затримали трьох журналістів, 12 активістів і 10 військовослужбовців. Доля двох військових і трьох активістів досі невідома.

Крім того, у ВР Криму, яку самопроголошена влада перейменувала на Державну раду Республіки Крим, склали список з виданнями, представників яких не допускатимуть на засідання парламенту.

Держрада самопроголошеної республіки провела вже сім позачергових пленарних засідань, не враховуючи засідань постійних комісій і брифінгів перших осіб автономії, на які представники ЗМІ або не були допущені зовсім, або допускалися лише журналісти "правильних", на думку влади, видань.

На деякі виборчі ділянки в день "референдуму" у Сімферополі, Джанкої, Алушті та Феодосії журналістів також не впускали.

До слова, деякі російські та грузинські журналісти, які впродовж 2011-1013 років потрапили в список СБУ як нев'їзні, тепер можуть перебувати на території України.