Дані моніторингу НСЖУ Індекс фізичної безпеки журналістів України свідчать про те, що більшість постраждалих журналістів – це жінки, п’ять випадків.

До теми: У світі вбили 49 журналістів у 2019 році: у яких регіонах найбільше смертей

У Києві на журналістів нападали сім разів, а у Львові та області – 2.

Найрезонансніші інциденти сталися із журналісткою й оператором Hromadske.ua Вікторією Рощиною і Олексієм Нікуліним, також із фоторесподентом "Радіо Свобода" Сергієм Нужненком під час мітингу під Верховною Радою.

У результаті Сергій Нужненко отримав забій правої руки, численні синці, розбиті окуляри. Також у нього пошкоджена професійна камера. Вікторія Рощина і Олексій Нікулін були забризкані сльозогінним газом, який застосували в ході зіткнень між спецназівцями та мітингувальниками. У журналістки з рук вибили телефон, коли вона знімала протистояння. В сторону журналістів також летіли опори наметів, які протестувальники хотіли встановити біля будівлі Ради.

сутички під Радою
Сутички під Радою – постраждали журналісти / Фото: Facebook

Нужненко в коментарі НСЖУ заявив, що написав заяву до Печерського райвідділу поліції за трьома статтями: перешкоджання журналістській діяльності, нанесення тілесних ушкоджень та пошкодження журналістської техніки.

сутички під Радою журналісти і поліція
Сутички під Радою – постраждали журналісти / Фото: РБК-Україна

Скільки журналістів убили у різних країнах за 2019 рік:
Латинська Америка – 18;
Азійсько-Тихоокеанський регіон – 12;
Африка – 9;
Близький Схід і Арабський світ – 8;
Європа – 2.