Турборежим

З перших днів їхню роботу назвали "турборежимом". Після складання присяги, в цей же день Верховна рада 9-го скликання призначила новий Кабінет міністрів, залишивши на посаді міністра внутрішніх справ одіозного Арсена Авакова. Того дня новообрані нардепи голосували до 2-ї ночі.

До теми: Покарання за незаконне збагачення: кому загрожує конфіскація і ув'язнення на 10 років

Проте насправді ефективність роботи нової Ради приблизно така сама, як і попередньої, підрахували експерти. За перші сто днів новий парламент дійсно ухвалив на 30% більше законів, ніж попередники. Але частину з них були написані чи навіть ухваленні у першому читані депутатами 8-го скликання.

► Одне з перших і головних завдань

Почали з глобального – зняли недоторканність з народних депутатів. Відповідні зміни до Конституції набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

До теми: Покарання за незаконне збагачення: кому загрожує конфіскація і ув'язнення на 10 років

► Інші законопроєкти

  • Заразом відправили на розгляд Конституційного суду ще сім законопроєктів зі змінами до Основного Закону, зокрема скорочення кількості депутатів до трьохсот, позбавлення мандату за кнопкодавство та надання права українцям вносити законопроєкти.
  • Також нардепи ухвалили Закон про мпічмент президента. Хоча втілити процедуру на практиці буде фактично не можливо.
  • Оновили склад ЦВК, попри те, що попередній відпрацював лише рік із семи.
  • Взялися за перезавантаження судової та правоохоронної системи.
  • Але найбільше критики Верховна Рада отримала за ухвалення у першому читанні законопроєкту про обіг сільськогосподарських земель.

Більше про ринок землі – читайте тут.

ВІдео: як українці ставляться до зняття мораторію на ринок землі

► Групи впливу та скандали

І за 100 днів вже стало очевидно, що "Слуга народу" складається із різних груп впливу, через що було зірвано вже не одне важливе голосування.

Цікаво: Вплив групи Коломойського та контрабандистів на "Слугу народу" збільшується, – Шабунін

Не обійшло, звісно, і без скандалів. В гучний корупційний потрапив податковий комітет. Депутатів від "Слуги народу" запідозрили в отриманні хабара у 30 тисяч доларів за затягування розгляду законопроєкту, який ліквідовує корупційну схему нардепа Антона Яценка. Через це представникам монобільшості довелося проходити детектор брехні.


Антон Яценко

► Скандали

Не обійшлося і без пікантних історій. То одна із слуг "засвітила" своє інтимне листування з чоловіком, а її спів-партієць голова комітету закордонних справ Богдан Яременко взагалі домовлявся за послуги з повіями.

Читайте також: У "Слузі народу" пояснили провал голосування за звільнення Яременка


Богдан Яременко

Нардеп від "За життя" Ілля Кива пішов далі: після розмови з одеської моделлю прямо у сесійній залі торкався своїх геніталій. А згодом переглядав прямо у сесійній залі вульгарні відеоролики.

ВІдео: Кива знову дивився пікантне відео в раді