Анексія Криму
– Україна перебуває в дуже небезпечній сфері існування, як держава. Анексією Криму та окупацією Донбасу всьому народу кинули виклик з точки зору існування взагалі. Ми втратили 7% території, 20 % внутрішнього валового продукту, позиціонування себе, як морської держави. Ми повинні шукати нові види і форми реформ.
Переговори в Мінську
– Підписавши в Мінську домовленості, ми перейшли на умови Росії.
Ми ведемо переговори з терористами, що є абсолютним протиріччям тому, що відбувається у світі.
– У світі переговори з терористами ведуть приватні і недержавні стуктури, які шукають спосіб уникнути кровопролиття і зменшити кількість жертв. На державному рівні таких переговорів ніхто не веде. Росії вдалося нав’язати свою доктрину впливу на Україну і формування нової колоніальної політики.
Суть мінських домовленості зводиться до того, що Україна повинна створити за власний кошт потужну воєнну автономію, яка буде мати можливість вести зовнішньо-політичну діяльність. Ця автономія буде мати величезну армію.
– За моїми даними, на Донбасі перебуває 45-50 тисяч бойовиків. І ще й амністувати всіх в політичному сенсі. А Європа не хоче мати джерело напруження на кордоні з Росією.
Завдання Мінську – не знайти мир, а лише знизити військове навантаження. Мовляв, нехай стріляють, але не виходять за межі розмежування.
Свобода слова
– Медіа зосереджена в руках великих фінансових корпорацій, які представляють нинішню владу. Саме вони диктують відносини між громадянами та владою. Це вкрай небезпечно, адже це не будує демократичну державу. Це означає, що виборці не мають вільного вибору.
Читайте також: Дай Боже, щоб убивці Шеремета були ще живими, – Шкіряк
– Свободою слова дуже вміло і професійно маніпулюють. Дуже важливо, що наразі існує інтернет та соцмережі, де люди можуть вільно обмінювати думками.
Вбивство Шеремета
Ця справа вже провалена. Якщо в перші години не змогли найти тих, хто вчинив цей злочин, то зараз розшукати цих людей буде дуже тяжко.
– Я вважаю, що це професійне вбивство, яке добре було підготовлена. А от версії слідства – не дуже вдалі. Я думаю, що таким чином хотіли натиснути на українських журналістів і змусити їх задуматися про свою позицію, протистояння владі. Бо журналісти – це передовий загін протидії олігархам та корупції.
Розслідування вбивства Гонгадзе
– Верховна Рада на той момент стала центром, який підняв температуру навколо вбивства до максимуму. Була створена слідча комісія, яка привернула до цієї трагедії максимальну увагу і поставила в скрутне становищі тодішню владу. Кучма тоді був дуже пригнічений. Він весь час казав, що його безпідставно звинувачують.
Ні за часів Кучми, ні Ющенка, ні Януковича, ні зараз – немає певності, що ця справа буде розслідувана. Мені здається, що мова йде про своєрідну змову у владі.