Що сталося?

Ввечері 25 жовтня на вулиці Адама Міцкевича, де розташована редакція телеканалу "Еспресо", стався вибух. Нардеп Ігор Мосійчук та політолог Віталій Бала, які були запрошеними гостями телеканалу, після закінчення ефіру обговорили запропоновану тему та відправились до виходу з будівлі, після чого пролунав вибух. Виходячи із записів відеокамер – потужний вибух пролунав з боку припаркованого біля каналу мопеда. Ще за 20 хвилин до вибуху цього скутера біля офісу телеканалу не було – в цей проміжок часу співробітники "Еспресо" виходили на вулицю. Тобто транспортний засіб підігнали туди протягом 20 хвилин.

Читайте також: Порошенко вперше відреагував на замах на Мосійчука

Замах на Мосійчука: відео моменту вибуху

За попередніми даними, сила вибуху склала 1 кг у тротиловому еквіваленті. Вибухівка була начинена металевими кулями, щоб завдати більших травм потенційним жертвам.

Хто постраждав?

В результаті теракту загинув 30-річний охоронець Мосійчука зі спецназу, якого не встигли довезти до лікарні. "Він штовхнув мене на землю, тільки завдяки цьому я залишився живий, життєво важливі органи не постраждали. Хоча я був набагато ближче від епіцентру вибуху", – пізніше розповів Мосійчук. За даними ЗМІ, у загиблого охоронця лишилися маленька донька і вагітна дружина. Також загинув 36-річний капітан поліції, який жив у сусідньому під’їзді і йшов до себе додому. Ще одна жінка, яка перебувала біля місця вибуху, була госпіталізована із черепно-мозковою травмою. Зараз вона в лікарні у тяжкому стані.

Читайте також: Замах на Мосійчука: поліція оприлюднила фото загиблих

Важкі поранення отримав також політолог Віталій Бала – у нього були ушкоджені легені, печінка і внутрішні органи. Станом на зараз він вже прооперований. Нардеп Мосійчук отримав осколкові поранення внутрішніх органів, перелом руки та поранення обличчя. Його життю нічого не загрожує.

Які є версії події?

Перша версія, яку активно почали обговорювати у соцмережах – замах на Мосійчука, організований "рукою Москви". Вже сьогодні перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко на брифінгу повідомив, що слідство розглядає три основні версії подій:

  • замах на вбивство Ігоря Мосійчука, який було організовано спецслужбою РФ;
  • політична діяльність і громадянська позиція Ігоря Мосійчука всередині країни;
  • замах на Ігоря Мосійчука на особистому ґрунті.

Читайте також: Екс-співробітник СБУ назвав ще одну версію замаху на Мосійчука

При цьому, він також наголосив, що інші можливі версії також не відкидаються. "Там ще був і політолог Віталій Бала – ми теж не можемо не розглядати цю версію. Можливо, були якісь питання до самого Бали і ми не можемо відкидати версії щодо замаху на вбивство будь-якого політичного чи громадського діяча, який міг перебувати на телеканалі "Еспресо" в цей час", – зазначив Кононенко.

Як має реагувати Україна?

З урахуванням тенденцій – то хоч якось. Протягом останнього року у країні відбулось вже кілька вбивств, які, за словами силовиків, були організовані російськими спецслужбами: начальник управління спецрезерву військової розвідки Міноборони полковник Максим Шаповал; журналіст Павло Шеремета; громадянин Грузії Темур Махаурі; екс-депутат Держдуми Денис Вороненков. Відбулося кілька нападів, які, за словами силовиків, були організовані російськими спецслужбами. І досі не маємо адекватної реакції зі сторони України. Досі не маємо результатів роботи наших спецслужб, які би якщо не запобігли подібним терористичним акціям, то хоча б спромоглися затримати їхніх виконавців. Що виглядає дещо дивно у ситуації регулярних смертоносних акцій, організованих ворожою країною. З іншого боку, із кожною такою трагічною новиною дедалі частіше складається враження, що "втручання руки Кремля" поступово перетворюється на зручне виправдання чого завгодно.

Читайте також: Активіст, який передбачив замах на депутата, назвав наступну ймовірну жертву

Ще одна проблема, яку показали ці трагічні події – низький рівень медичної підготовки населення і неготовність пересічних громадян надати першу допомогу у критичних ситуаціях. Кількість яких поступово зростає.