Батько Хеді Еміль Кіслер був успішним львівським банкіром та завжди мріяв мати сина. Той би перейняв його досвід і високу посаду. Та доля вирішила інакше. У Відні в нього народилася донька, яка ще змалечку всім казала, що стане акторкою.

Справжня слава прийде після фільму "Екстаз" 1933 року. А все через кадри — перше в історії кіно відтворення оргазму. А це — нечувана сміливість і вульгарність, як на ті часи. Фільм забороняли, сцену вирізали, та це тільки додало Хеді популярності.

Користаючись моментом, батьки вирішили якомога швидше видати доньку заміж. Обранцем став 33-річний мільйонер. Хеді не одразу зрозуміла, звідки в чоловіка такі статки. Вже згодом виявиться, що він продає зброю Німеччині та Угорщині в обхід Версальського договору. За вечерею його друзі часто обговорювали справи і скаржились, що вороги легко перехоплюють сигнали наведення їхніх торпед або глушать їх на тій же частоті.

В той час Хеді не надто вникала у ці розмови, але не мине й 5 років, як вони наштовхнуть її на геніальне відкриття. Одного дня акторка збере свої коштовності та втече від чоловіка підкорювати Голлівуд. Це ж треба ще мати таке везіння, щоб саме в цей момент на кораблі плив і засновник кіностудії "Метро" Голдвін Маєр.

Читайте також: Українець, чиї космічні ідеї завжди випереджали час

На сушу Нью-Йорка вона ступила з контрактом у руках. Знімалася безперестанку, щороку примножуючи як армію своїх шанувальників, так і гонорари. Загалом заробила неймовірну суму — 30 мільйонів доларів. На цьому можна було б і завершувати історію, але розпочалася ІІ світова війна. Вона й змусить Хеді розкрити ще один талант.

Культова голлівудська акторка разом із композитором почали придумувати, як захистити радіосигнал. А надихнула їх гра на піаніно в чотири руки. Треба було передавати частину сигналів на одній частоті, решту — на інших. Її система складалася з 88 частот за кількістю клавіш у піаніно.

А збирати докупи всі частоти повинна була деталька, що нагадувала валик механічного піаніно. Винахідники отримали патент, відмовившись від будь-яких виплат на користь держави. Цей винахід міг пришвидшити розгром фашистської Німеччини, але тоді його не оцінили.

Зате через 20 років, коли заговорили про бездротовий зв’язок, патент цієї красуні ліг в основу мобільного зв’язку, Wi-Fi, GPS та будь-яких радіосигналів. Зараз в усіх німецькомовних країнах день винахідника святкують 9 листопада – у день народження Хеді.