Збірна України під час жеребкування відбору на Євро-2024 потрапила до групи C, де її суперниками стали збірні Італії, Англії, Північної Македонії та Мальти. Однак на чемпіонат Європи путівки отримають лише дві найкращі команди з квінтету.

Детальніше Що треба знати про кваліфікацію Євро-2024: формат, склад груп, календар матчів та шанси України

На проведення матчів відбору УЄФА передбачила десять ігрових "вікон" – дат, коли можна провести матчі між збірними. Але оскільки в групі України лише п'ять команд, то кожна збірна зіграє по вісім матчів. А ще два таких "вікна" пропускатиме, маючи змогу або провести товариський матч, або більше часу витратити на підготовку до інших ігор. Україна так пропускала перше ігрове "вікно" (23 березня) та дев'яте (17 листопада).

Відтак свій перший матч у відборі Україна зіграла вже у другому турі – в Лондоні проти Англії 26 березня. Але там без шансів поступилася господарям поля.

Після цього 16 червня Україна провела ще один матч на виїзді – проти Північної Македонії. І теж була близькою до поразки, адже після першого тайму програвала 2:0. Це був перший офіційний матч для нового тренера збірної Сергія Реброва. Та по перерві українці забили тричі та вирвали перемогу.

Перший домашній матч Україна провела 19 червня проти Мальти. Однак цей матч лише номінально був домашній для збірної України – гра відбулася на стадіоні імені Антона Малатинського у словацькому місті Трнава. Адже УЄФА не дозволяє проводити міжнародні матчі в Україні, допоки триває війна.

У вересні Україні випало провести два матчі проти головних конкурентів за місце на Євро-2024 – Англії та Італії. Матч проти Англії вирішили провести у Вроцлаві 9 вересня на тому стадіоні, де 26 серпня український боксер Олександр Усик захистив свої чемпіонські пояси в бою проти британця Даніеля Дюбуа.

До теми Будували під Євро-2012, а відкривав арену Кличко: що відомо про стадіон, де бився Усик та зіграє збірна України

До матчу проти українців збірна Англії виграла всі чотири ігри в групі, забивши 15 голів та пропустивши лише одного разу – від італійців. Але вдруге перемогти українців їм не вдалося – нічия 1:1.

12 вересня українці зіграли черговий матч – в Мілані проти збірної Італії. Україна до цього ніколи не перемагала збірну Італії (і лише двічі зіграла внічию в товариських матчах). Невдала серія продовжилася і після матчу на "Сан-Сіро" – Ярмоленко хоч і забив гол в цьому матчі, але до цього "синьо-жовті" двічі пропустили після ударів Фраттезі.

У жовтні українцям випало зіграти проти Північної Македонії та Мальти. Перший матч формально домашній для українців вирішили провести в Празі 14 жовтня. Проти Мальти – гра на виїзді 17 жовтня. Ця команда хоч і не набрала очок в цьому відборі, але в матчі проти України добряче "попсувала нерви" нашій команді.

Матч проти Північної Македонії видався доволі напруженим. Адже обидві команди до цього матчу набрали однакову кількість очок – по сім. Стільки ж було і в Італії, але ця команда зіграла на один матч менше. У підсумку українці перемогли завдяки голам Судакова та Караваєва. При цьому другий гол було забито вже на шостій компенсованій хвилині у порожні ворота, коли голкіпер задалеко відійшов від них.

Не менш напруженим був і другий матч проти Мальти у відборі. Адже українці першими пропустили в цьому матчі на 12-й хвилині. Але ще в першому таймі вдалося не лише зрівняти рахунок, але й вийти вперед. Правда не обійшлося без везіння, адже спочатку мальтійці забили гол у власні ворота, а за декілька хвилин сфолили проти Мудрика в штрафному майданчику, за що було призначено пенальті. Остаточний рахунок у матчі встановив Мудрик, забивши свій перший гол за збірну України в офіційному матчі.

20 листопада відбувся вирішальний матч відбору проти Італії. "Синьо-жовтих" влаштовувала лише перемога. Обидві команди мали моменти, щоб відкрити рахунок. Однак поєдинок завершився нульовою нічиєю. Тож команду Сергія Реброва очікує участь в плей-оф.