Як пише видання "Коммерсантъ", МЗС РФ уже викликало посла Ізраїлю Гаррі Корена, однак замість нього приїхала тимчасова повірена у справах цієї країни у Москві Керен Коен-Гат.

Читайте також: Катастрофа літака Іл-20 в Сирії: стали відомі перші імена загиблих

Відповідно до заявив російського зовнішньополітичного відомства, в розмові з ізраїльським дипломатом "заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін підкреслив, що у Москві розцінили як безвідповідальні та недружні дії військово-повітряних сил Ізраїлю".

Згодом Міноборони Ізраїлю випустило офіційну заяву, в якій висловило співчуття у зв'язку із загибеллю російських льотчиків і виклало свою версію подій.

"Ізраїль повністю покладає провину за цей інцидент на режим Асада, чия армія збила російський літак. Ізраїль також покладає провину на Іран і "Хезболлу" як на співучасників, також несуть відповідальність за дане трагічна подія ", – мовиться у документі.

Водночас Ізраїль підтвердив, що завдав удару по "сирійському військовому об'єкту в Латакії, через який мали переправити Ірану та "Хезболлі" у Лівані системи з виробництва високоточної та смертельної зброї", яка, за твердженням ізраїльських військових, призначалася для атаки на Ізраїль і являє собою "смертельну загрозу для єврейської держави".

Крім того, у звіті, підготовленому ізраїльськими військовими за підсумками попереднього розслідування інциденту, зазначається, що до падіння російського літака привів "масований і неточний вогонь сирійських ППО". Підкреслюється, що сирійська армія відкрила вогонь, коли літаки ізраїльських ВПС вже повернулися на територію Ізраїлю, а у момент ізраїльської атаки Іл-20 не перебувала в зоні удару.

Також Ізраїль пообіцяв передати Росії всю необхідну інформацію та посприяти у розслідуванні інциденту, щоправда представники країни заявили, що вони й надалі перешкоджатимуть Ірану нарощувати свою військову присутність у Сирії і його спробам озброювати "Хезболлу".

"Відзначимо, що обстріл Латакії – один із рідкісних випадків, коли ізраїльтяни визнали, що це вони завдали свій удар по Сирії. До сих пір Росія загалом закривала на такі дії очі. Така політика викликала подив у багатьох в арабському світі, але і там змирилися, що Росія в Сирії грає свою гру. Однак після збитого літака багато користувачів в арабських соцмережах висловили надію, що Росія дасть жорстку відповідь ізраїльтянам", – переконують журналісти.

Читайте також: Нашу відповідь відчують всі, – Путін про збиття російського Іл-20 у Сирії

Один із найвідоміших у арабському світі журналістів Самі Клейб вважає, що Росія навряд чи буде вступати у військову конфронтацію через військової помилки.

"Але в інтересах Москви проявити велику політичну твердість у розмові з Ізраїлем, зробити попередження та отримати офіційні вибачення", – каже представник ЗМІ.

На думку ж ізраїльської газети Haaretz, якщо Росія вирішить продемонструвати жорстку лінію, вона обмежить свободу дій Ізраїлю в сирійському небі:

"Це важливе питання для Ізраїлю, оскільки іранці будуть прагнути використовувати будь-яку паузу в діях наших ВПС, щоб збільшити контрабанду зброї до Лівану та підтримати їхню військову присутність у Сирії", – стверджується у матеріалі видання.

Нагадаємо, спершу російське Міноборони повідомило, що над Середземним морем в 35 кілометрах від узбережжя Сирії зник військовий літак Іл-20 з військовослужбовцями на борту. Згодом видання CNN з посиланням на джерело в уряді США заявило, що авіасудно могли випадково збити сили протиповітряної оборони Сирії.

У підсумку у Міноборони Росії все ж підтвердили, що Іл-20, який зник було збито силами ППО Сирії. Водночас російське військове керівництво переконує, що їхнє авіасудно підставили під удар літаки Ізраїлю.