Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Джанет Керрі і Ханнес Швандт з Прінстонського університету (США) виявили, що момент зачаття дитини впливає на здоров'я малечі, порівнявши дані, зібрані соціальними службами США під час народження майже 1,5 мільйона дітей у Нью-Йорку, Нью-Джерсі і Пенсільванії.

Керрі і Швандт враховували також соціальний стан батьків, їхню освіту, шкідливі звички та інші зовнішні чинники. Науковці зіставляли ці дані зі станом здоров'я їхніх дітей, у тому числі їхньою схильністю до хвороб і тривалістю вагітності.

На подив дослідників, жоден з "батьківських" факторів практично не впливав на здоров'я їхніх дітей. З іншого боку, існувала пряма залежність між часом зачаття і багатьма деталями з перших днів життя немовлят. Місяць зачаття визначав масу новонародженої дитини, її стійкість до інфекцій і час його виношування.

За розрахунками дослідників, травень виявився найневдалішим місяцем для зачаття дитини - "травневі" діти найбільше страждали від грипу та інших хвороб і частіше виявлялися недоношеними. Натомість, немовлята, які зачаті в літні місяці, відрізнялися великою вагою і рідше страждали від хвороб.

Вчені наразі не знають, з чим пов'язані ці закономірності, однак вважають, що вони виникають через сезонний характер деяких хвороб, що впливають на здоров'я матерів.