Відповідну заяву український лідер зробив під час брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Польський лідер прибув до Києва з офіційним візитом 22 травня, повідомляє 24 канал.

Зауважте Зеленський анонсував внесення до Ради законопроєкту про особливий правовий статус поляків

Українського президента запитали про петицію. Зокрема, коли її розглянуть.

Я не до кінця розумію, до кого ця петиція. До мене, або, може, ця петиція має адресуватися батькам тих воїнів, які захистили ціною свого життя Україну. Коли сьогодні від 50 до 100 людей можуть гинути у нас на найскладнішому напрямку, на напрямку Сходу,
– заявив Зеленський.

Президент заявив, що ці воїни захищають українську незалежність, про яку так всі говорять у світі. Зеленський наголосив: він вважає, що ця петиція – не зовсім до нього. Це, якщо говорити по-людськи.

Якщо ж говорити по закону, зауважив український лідер, влада має декілька днів, аби розглядати будь-яку петицію. Незалежно від того, подобається вона президенту чи не подобається. Бо закон є одним для всіх.

Зеленський про важку ситуацію на фронті

  • Під час звернення до українців у ніч на 22 травня Зеленський наголосив, що війна Росії з Україною ще не закінчилася. Українці гинуть щодня. Президент заявив, що кожен у нашій країні щодня має докладати зусиль для оборони рідної землі.
  • Зеленський закликав не забувати про війну та не ставати безтурботними. Навіть якщо у містах в тилу здається, що це можна зробити.
  • Президент наголосив, що українські захисники та захисниці щодня героїчно стримують ворога. Вони гинуть за незалежність України. Зеленський нагадав: фактично щодня у нього на столі є укази про відзначення українських захисників та захисниць, а також про присвоєння звання Герой України. За словами українського лідера, це зображає тяжкість воєнної ситуації.
  • Зеленський підсумував, що, на жаль, війна триває. Українцям потрібно битися та разом йти до перемоги.
  • У суботу, 21 травня, український лідер відзначив державними нагородами 215 військовослужбовців Збройних Сил України. На жаль, 30 з них – посмертно.

"Україні потрібна вся броньована техніка, яка тільки є"

Зеленський у суботу 21 травня зустрівся у Києві з Антоніу Коштою – прем'єр-міністром Португалії. Під час спільного брифінгу президент наголосив, що Україні потрібна будь-яка броньована техніка, яка тільки існує.

"Тут би я поставив не двокрапки, а одну. Я не перераховуватиму, яка конкретно нам потрібна броньована техніка. Скажу відверто. Вона потрібна вся. Яка є", – заявив Зеленський.

Президент наголосив: він звертається з цим проханням до усіх лідерів. Якщо країни можуть надати зброю, чудово. Якщо ж не можуть, Україна готова купувати її. Метою є зберегти більше людей, а ціни у цих рішеннях не існує.

Брифінг Зеленського та Дуди у Києві 22 травня: дивіться відео