Триває робота над зміцненням двосторонніх відносин між США та Україною. На цьому Володимир Зеленський наголосив під час спільного брифінг із Майком Помпео 31 січня.

До теми: Не було ніяких умов, треба відповідний час, – Помпео про візит Зеленського у Вашингтон

Водночас глава держави не вважає, що історія навколо процесу імпічменту президента США Дональда Трампа має негативний вплив.

Мені здається, чесно кажучи, що навпаки. У нас дуже хороші відносини. США підтримують Україну, захист нашої територіальної цілісності, і не тільки на словах,
– сказав Зеленський.

Він також додав, що триває робота над наповненням відносин України і США практичним змістом і взаємною вигодою, а також конкретними контрактами в різних сферах.

Чому Трампу хочуть оголосити імпічмент і до чого тут Україна

  • Усе почалось із розмови Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
  • До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер.

Важливо! 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.

  • Через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США. 19 грудня Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа.
  • Палата представників США ухвалила резолюцію щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Тепер у справі призначили представників та передали статті імпічменту в Сенат. Однак тут більшість за республіканцями – однопартійцями Трампа.