На брифінгу після зустрічі президенти Зеленський та Макрон висловилися з приводу підсумків переговорів. Зокрема, Володимир Зеленський зазначив: "Планів дуже багато, але часу про всі говорити немає. Тому – про головне".

Читайте також: Зеленський прибув у Париж з офіційним візитом: фото

Український глава держави наголосив, що новий рівень партнерства України і Франції буде одним із ключових напрямків його зовнішньої політики. Але головним напрямком буде повернення миру в Україну.

Це мій пріоритет, моя людська позиція і моя позиція як президента. Європа не може почуватися в безпеці, поки Росія вдає, що міжнародних норм не існує. А єдиний ключ до миру в Україні – дипломатичний і санкційний тиск на Росію,
– наголосив Володимир Зеленський.

Зеленський окремо зазначив, що "Росія не виконала нічого з того, що повинна була виконати". Тому, на думку президента України, не можна говорити про зняття з РФ санкцій.

Макрон, Зеленський
Володимир Зеленський та Емануель Макрон на зустрічі 17 червня / Getty Images

Далі президент України попросив Францію і "Велику сімку" сприяти у цьому питанні і висловив вдячність за тверду позицію Франції щодо засудження дій Росії в Азовському морі та Керченській протоці.

Готовий підтримати вас, пане президенте, у цих намірах, а також у діалозі з Росією. Коли момент настане, Франція буде готовою провести засідання у нормандському форматі. Але до цього часу нам слід мати певні жести, певні кроки, щоб було підтверджено наміри виконувати ці (мінські – 24 канал) зобов’язання,
– відповів Макрон.

Також Зеленський та Макрон обговорили захоплення Росією українських моряків – детальніше тут.