Для порівняння обрано декларації народних депутатів України і представників громадських організацій "Центр протидії корупції", "Том 14", "Автомайдан", Transparency International Ukraine та Громадської ради доброчесності, повідомляє Bihus.Info.

Читайте також: Хто у Верховній Раді найбагатший: відомо ім'я нардепа

У 2017 році в середньому дохід однієї депутатської родини становить майже 10,5 мільйонів гривень, а у активістів цей показник у 15 разів меншим. Один антикорупціонер і члени його родини в середньому заробляють за рік 677 тисяч гривень. При тому, що антикорупційні громадські організації не отримують жодної копійки з державного бюджету, а фінансуються за кошти грантодавців.

Інфографіка декларацій народних депутатів та антикорупціонерів
Інфографіка декларацій народних депутатів та антикорупціонерів

Антикорупціонер в середньому має 556 тисяч заощаджень, а загальна сума всіх задекларованих нардепами грошових активів у перерахунку на гривню склала близько 14 мільярдів, тобто близько 33,5 мільйонів на одного парламентаря. Отже, антикорупціонер є біднішим за депутата у 60 разів.

Щодо нерухомості, то один депутат в середньому володіє 5 гектарами землі й 1 398 "квадратами" житлових і нежитлових приміщень. Для активістів цей показник становить 1 163 і 149 квадратних метрів відповідно, також вони задекларували і орендовані помешкання, і місця прописок на праві користування, чиновники такими даними не хизуються.

Читайте також: Скільки у Києві офіційних мільйонерів: озвучено кількість

Серед задекларованих парламентарями цінних речей є 803 коштовних годинників, 563 ювелірних виробів, 108 хутряних шуб і кожушків, 389 ікон, 1628 картин і 445 антикварних виробів. Проте більшість депутатів вписували цінні речі у множині чи зі словом "колекція", але без вказання кількості.

Активісти внесли у декларацію лише одну фамільну ікону Божої Матері, яка передається від покоління до покоління, і бабусин "Кобзар" 1911 року. Також вони вважали за потрібне зазначити – 6 футболок з принтом "Ukraine Fuck Corruption", гамівну сорочку для генпрокурора, том витягів із іноземних реєстрів, арт-об’єкт у вигляді триметрової Антикорупційної дупи, трьох котиків і одного собаку.

Нагадаємо, у вівторок, 3 квітня, депутати обговорювали лише включення до порядку денного законопроекту Андрія Парубія, який передбачає скасування е-декларацій для громадських діячів та декриміналізацію за подання декларацій.