Кар'єра

І власне, висловлювання на тему Революції Гідності і стало причиною того, що депутат Володимир Парасюк вдарив ногою в голову генерала СБУ Василя Пісного.

Пісний очолює департамент служби боротьби з економічною злочинністю. Працює у міліції із 1983 року. За цей час встиг побувати і заступником начальника управління ДАІ у Львівській області, працював і начальником управління по боротьбі з організованою злочинністю у Тернопільській області.

У 2005 році був призначеним начальником міліції у Тернопільській області, а у грудні 2007-го сів у крісло начальника міліції Львівщини. У серпні 2010 року його було призначено начальником управління з розслідування особливо важливих справ Державної податкової адміністрації у західному регіоні. А вже у 2012 став заступником голови обласної ради Львова.

Кримінальне минуле

І це далеко не увесь список посад. Але є цікаві сторінки з біографії Пісного, якими він точно хизуватися не стане. І перші з них були написані ще в "лихих 90х". Василь Пісний п’ять місяців відсидів у СІЗО. Газета "Високий Замок" написала, що Пісний погрозами вимагав гроші від людей, з якими займався контрабандою спирту.

Яким чином Пісному вдалось втриматись у кріслі при різних владах — невідомо. Але не дивно. Здається, він може вирішити будь-яку проблему. Особливо, з міліцією. В кримінальних колах за це йому навіть прізвисько дали — "Антибіотик". Колеги ж, навіть колишні, про Василя Пісного воліють не говорити.

Готель "Наталія"

У Львові у Василя Пісного залишилася колишня дружина Ольга, на яку записаний майже увесь його бізнес, та донька Наталія. Їй на 18-тиріччя високопоставлений тато подарував славнозвісний готель "Наталія".

Ніч у цьому готелі коштує найдешевше 500 гривень, найдорожчий — 1250. Вочевидь, батько із Василя Михайловича хороший.

Маєтки у Брюховичах

Будинок у Брюховичах він теж подарував єдиній донці. Дорогу до будинку перегороджує шлагбаум, а по-сусідству — один з найбагатших людей Західної України, власник футбольного клубу "Карпати" Петро Димінський.

Василь Пісний отримав ділянку під будівництво цього будинку у 2008 році у подарунок від колишнього начальника ДАІ — Володимира Семенини.

На самого ж Пісного офіційно записаний лише один маєток у 450 квадратів. Розташований він зовсім поруч із будинком доньки, і будівлі майже ідентичні за дизайном. Втім ділитися з цією інформацією із суспільством Пісний не збирався. І подав до суду на журналістів. Мовляв, "за наклеп".

Статус учасника бойових дій

Відзначився Василь Пісний і у Києві, де навесні 2014-го всівся у крісло керівника Департаменту боротьби з економічною злочинністю МВС. З цієї посади його звільнили зі скандалом на початку цього року. Підозрювали, що пан Василь незаконно прослуховував заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Але за цей час Пісний встиг забезпечити себе від можливої люстрації. Отримав статус учасника бойових дій. Мовляв, заслужив. Адже пробув у зоні проведення Антитерористичної операції аж 4 дні — з 30-го липня до 2-го серпня минулого року.

Але той статус йому не знадобився. Незважаючи на кримінальне минуле та скандали в МВС, Василь Пісний влаштувався працювати до Служби Безпеки України. І не аби ким, а заступником начальника управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю. І може так і сидів би непоміченим для громадськості, якби на засіданні антикорупційного комітету депутат Володимир Парасюк не згадав йому темні справи в МВС, а потім не зацідив ногою в обличчя.

Читайте також: Хто такий Пісний і за що його бити: цікаві факти з біографії

І поки Парасюк після пригоди готується до спілкування зі слідчими Генеральної прокуратури, Пісного перевіряють колеги. В СБУ заявили, що управління внутрішньої безпеки ретельно вивчить минуле побитого співробітника.

Хоча, здається, доречніше було б це зробити ще до призначення Пісного на посаду.

Автор сюжету — Ірина Папірник.

Пісний: диявол чи янгол?
  • "Янгол"
  • "Диявол"
  • Ваш варіант (пишіть у коментарях нижче) Ваш варіант (пишіть у коментарях нижче)