Раніше, аби стати на облік чи знятися з нього, потрібно було звертатися виключно до Державної міграційної служби. Нині ж для цієї процедури можна звернутися до будь-якого виконавчого органу місцевої влади.

Відмова від послуг паспортних столів – головне нововведення. Охочі змінити прописку можуть забути про обов’язкові раніше талони зняття з реєстрації. Загалом зміни між пропискою та реєстрацією мінімальні, визнають чиновники. Але рух у правильному напрямку.

По-перше, скорочено час, який особа витрачає на реєстрацію зміни фактичного місця проживання. По-друге, зараз змінена відповідальність за порушення термінів у зв'язку із реєстрацією місця проживання,
– розповів начальник центру надання адміністративних послуг РДА у м. Києві Олексій Криворучко.

Він зазначив, що штрафи скасовані. Тепер діятимуть виключно попередження. Маючи повний пакет документів і 12 гривень, змінити реєстрацію можна лише за півгодини. Процедура проста, проте люди як і раніше прив'язані до адреси в паспорті.

Особи від 27 до 60 років підлягають військовому обліку, тобто мають мати військовий квиток. Тому в будь-якому разі особи, які звертаються до Центру, перед тим як зареєструватися за певним місцем проживання, обов'язково мають стати на облік у військкоматі,
– додав чиновник.

Наразі нововведення у вигляді відмови від паперового талону зняття з реєстрації є просто черговим косметичним ремонтом застарілої радянської системи. Єдиний електронний демографічний реєстр українців, як і раніше на стадії розробки.

Читайте також: Нові правила прописки для українців: що треба знати