Як зазначає "Апостроф", проблема відновлення виробництва патронів для потреб ЗСУ полягає у питанні, в якій саме формі воно буде організовано та яку продукцію необхідно випускати патронному заводу, щоб залишатися на плаву.

Джерело ресурсу у концерні "Укроборонпром" своєю чергою зазначило, що серед проектів заводу, переданих до Кабміну, "розглядалися різні форми співпраці: як кооперація з міжнародними компаніями, так і інвестиції під цей проект".

Читайте також: В ЗСУ критична ситуація із забезпеченням боєприпасами: ЗМІ дізналися про оцінки Міноборони

"Взагалі виробництво буде орієнтуватися під конкретні завдання, але, звичайно ж, у концерну вектор переходу на стандарти НАТО", – підкреслив співрозмовник видання.

З технологічної точки зору, також існує декілька варіантів реалізації проекту, наголошується у матеріалі.

"Перший варіант: ми купуємо за кордоном верстати, створюємо в себе виробничу лінію та запускаємо патронний завод. Другий варіант: якщо в Україні залишилися власні верстати та обладнання, яке використовувалось у свій час в Луганську, то ми його використовуємо", – зазначив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Антон Міхненко.

На думку ж військового експерта Сергія Згурця, міжнародні перспективи у вітчизняного патронного заводу також будуть.

Читайте також: Україна вироблятиме натівську зброю

"Стрілецьких боєприпасів зараз дійсно не вистачає на міжнародному ринку, відповідно, попит на таку продукцію буде, і патронне виробництво виявиться вкрай рентабельним", – зауважив він, коментуючи тезу, що для рентабельності новий завод повинен орієнтуватися на експорт.

Нагадаємо, 10 липня під час засідання РБНБО Президент України Петро Порошенко виніс на розгляд пропозицію збудувати в Україні завод, який виготовлятиме боєприпаси за стандартами НАТО. Він також зауважив, що на будівництво пропонується виділити 1,4 мільярда гривень.