Про це розповів дослідник американського аналітичного центру Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Гербст, повідомляє "Голос Америки".

Читайте також: Росія ігнорує заборони: у США оголосять про вихід з Договору про ліквідацію ракет

Дипломат наголосив, що забезпечення сильного та стабільного світового порядку відповідає американським інтересам і цінностям.

Росія та Путін мають агресивну зовнішню політику. Вони хочуть підірвати світовий порядок, встановлений після Холодної війни,
– сказав Гербст.

Гербст зазначає, що для США варіант агресивної політики Росії щодо України та Грузії є неприйнятним.

"Наша позиція сьогодні – значно краща, аніж була чотири роки тому. Але вона досі є не достатньо доброю. Думаю, це покращиться", – вважає він.

За його словами, Грузія, Україна та Молдова потребують більшої підтримки від Вашингтона. Так, антиросійські санкції мають стати ефективнішими. Дипломат наголошує, що сильніші санкції послаблять Кремль, а це "в інтересах США".

Також Україні потрібно надавати більше зброї. Це зробить подальшу російську агресію важчою та болючішою,
– додав експерт.

Джон Гербст підкреслює, що правильне розуміння російської агресії в Україні та Грузії є важливим. За його словами, дії Кремля на Донбасі, як і у 2008 році в Грузії, – це аж ніяк не "громадянська війна".

"Правильне рішення – змусити Кремль платити більшу ціну: більше санкцій, більше оборонної підтримки для України та Грузії", – каже він.

Дипломат вважає, що в інтересах Заходу зупинити агресію Росії на Донбасі. Це є підґрунтям для надання пакету допомоги у мільярд доларів щорічно на п'ять років для військового обладнання.

Експерт впевнений, що цей пакет має передбачати допомогу у забезпеченні поточних потреб у протитанкових ракетах, захищених засобах зв'язку, сучасних дронах і протиповітряних радарах.

Дивіться також: "Все чорним по білому": Хуг назвав докази військового втручання Росії на Донбасі

Окрім того, дипломат підкреслює, що США разом із союзниками у НАТО мають розглянути можливість збільшення присутності в Чорноморському регіоні.