Він пояснив, що зовнішня конкурсна комісія знищила матеріали проходження кандидатами поліграфа, матеріали не були надані, а без них неможливо призначити людей на посади.

Читайте також: Підозрюваний у держзраді прокурор може потрапити до керівництва ДБР

Директор ДБР також запевнив, що повернув комісії матеріали щодо кандидатів.

"Непризначення керівників не стане перешкодою для запуску ДБР", – заявив при цьому Труба, додавши, що ухвалив рішення про призначення низки виконувачів обов'язків керівників.

Голова ДБР розповів, що 18 липня зовнішня конкурсна комісія оголосила переможців конкурсу на зайняття 27 керівних посад і "на цьому ж засіданні прийняла протиправне рішення про знищення результатів поліграфа".

Я тричі звертався до комісії з проханням надати мені результати поліграфа або акт про знищення результатів – мені відмовили,
– запевнив Труба.

Він звернув увагу на те, що директор ДБР не має права призначати кандидатів, запропонованих комісією, без результатів поліграфа, тому він повернув документи щодо кандидатів зовнішньої комісії.

А ще причина у заплямованій репутації переможців. З 27 до восьми є питання. Як з'ясували журналісти, їх підозрюють в корупції, знайомствах з сепаратистами та навіть в державній зраді. З такими, лише через місяць після оголошення результатів вирішив Труба, що працювати не готовий.

Наприклад, Мар'яну Гайовську-Ковбасюк внутрішня комісія не відібрала на нижчу посаду в ДБР. Проте зовнішня комісія готова була її призначити керівницею відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ.

Внутрішня комісія, яка складалася з представників громадськості і керівництва ДБР обирала посадовців нижчого рангу. А от до зовнішньої входили представники Верховної Ради, уряду, Президента України. Цікаво, що список з потенційними переможцями від зовнішньої комісії з'явився раніше, ніж його офіційно оголосили. Голова комісії Роман Майданик заперечив, що переможці були відомі заздалегідь.

Орієнтовний список переможців опублікував Сергій Лещенко. За його словами, впливові політики роздерибанили керівні посади. Адже ДБР якраз відповідає за розслідування злочинів, до яких причетні топ-чиновники.

Відбулося найгірше, що могло відбутися, це політизація новоствореного правоохоронного органу. Приватизація практично монопольна в руках людини, яка так і не змогла реформувати Міністерство внутрішніх справ. За моєю інформацією, все було зрежисовано. Комісія виконувала формальну роль, затверджувала тих, кого за них визначив Аваков і Адміністрація Президента,
– сказав народний депутат Сергій Лещенко.

"Це продовження політичних ігрищ в рамках "БПП" і розподілом "Народного фронту", коли представники однієї сили переважають в порівнянні з представниками інших сил. Представники умовної групи "Пашинського-Турчинова" – це 2 представники з 27. Всі інші розподілені між групою Авакова, а також Порошенка", – запевнив член внутрішньої конкурсної комісії ДБР Олександр Лємєнов.

Нагадаємо, самого Романа Трубу називають людиною "Народного фронту".