Стріт-арт закордоном

Полотном для робіт стають , як старі фасади будинків, так і бетоновози. У їхніх роботах помітні віяння Франца Кафки та Сальвадора Далі. Хлопці придумали для своїх картин власні терміни: твори – це параноя, а персонажі – штрихи.

Майстри розповідають, що зараз їх усе частіше запрошують на фестивалі закордон. Вони й не проти, бо там жодних дозволів від влади вибивати не потрібно. Показуєш власникові будинку свій ескіз і, якщо йому подобається – негайно починаєш розмішувати фарби. Жодної бюрократії. Так було в Мексиці. Те ж саме і в Індії.

Читайте також: Зроблено в Україні. 400 мультфільмів від студії "Укранімафільм"

У США стріт-арт майстри піднімають престиж неблагополучних районів. А стріт-арт-фестивалі зазвичай мають комерційний інтерес. Обирають район із дешевою нерухомістю, а майстри графіті роблять свою справу. Така історія трапилась із промисловим районом "Сохо" у Нью-Йорку, який завдяки графіті став одним із найдорожчих.

Успіх

Кияни Ваон і Аек не надто люблять малювати на замовлення. В останні роки зізнаються, що їхні клієнти повністю їм довіряють і просять їх бути креативними. Останні роботи в українців замовили в Маямі. Називається "Флора України".

Попри свій успіх безкоштовно розмальовують стіни біля лікарень та дитячих садків.Їхні роботи коштують десятки тисяч доларів, але в Україні вони малюють для душі. Беруться за розмальовування стін дитячих садків або старих воріт Лаври. Нещодавно розфарбували стіни Павлівської лікарні й на території Києво-Могилянської академії.