Символічним у буквальному сенсі слова став крок глави КНДР Кім Чен Ина, який переступив військово-демаркаційну лінію, потрапивши на територію Південної Кореї у прикордонному пункті Пханмунджом. "Рокетмен", як називав його глава Білого дому Дональд Трамп, зробив не менш символічну та сенсаційну заяву, оголосивши, що припиняє свої ядерні випробовування та готовий до виконання всіх зобов'язань щодо денуклеаризації Корейського півострова.

Читайте також: Лідери двох Корей провели історичну зустріч: перші фото

Чи варто робити передчасні висновки після першого раунду цих перемовин, які перешкоди можуть виникнути на шляху до примирення двох Корей, а також як саміт може вплинути на майбутню зустріч президента США і Кім Чен Ина та на ядерну безпеку світу загалом намагалися проаналізувати іноземні медіа.

Це тільки початок

Зустріч президента Південної Кореї з Кімом має дати старт ядерному роззброєнню Корейського півострова, підготувати укладення мирного договору і закласти основу для тісніших відносин між двома Кореями, пише Tages-Anzeiger.

Читайте також: Нова історія Корейського півострова: про що говорили Кім та Мун

Південна Корея з оптимізмом сприймає переговори із КНДР, і, можливо, з дещо меншою впевненістю готується до потенційної зустрічі Кіма з Трампом, яка попередньо запланована на травень, адже головною метою лідера КНДР, що має для нього більше значення, ніж збереження країни, є гарантія подальшого існування його режиму.

9 вересня Північна Корея відзначатиме 70-річний ювілей заснування держави, і до цього моменту Пхеньян, швидше за все, не буде влаштовувати ядерних провокацій, переконані експерти. Варто сподіватися, що за цей час вдасться поставити на рейки мирний процес, який буде нелегко повернути назад. До того ж всі три керівники Кім, Мун і Трамп імовірно, ще довго будуть перебувати на своїх постах. Тому нинішня зустріч лідерів двох Корей це тільки початок,
йдеться у статті.

Але є аж п'ять "але"

Хоча перспективи миру на Корейському півострові здаються цілком імовірними, на шляху до врегулювання відносин стоять п'ять дуже серйозних перешкод, які необхідно подолати, зауважує Time. Серед них політичні, економічні, соціальні, геополітичні та безпекові розбіжності між двома Кореями, перераховує ввтор публікації Чарлі Кемпбелл.

Читайте також: Білий дім назвав "пасткою" відмову КНДР від ядерних випробувань

Один із варіантів розвитку подій для КНДР та Південної Кореї це об'єднання за принципом "одна країна, дві системи" і типом Китаю та Гонконгу, де дві унікальні політичні системи існують під егідою єдиної нації. Але Кім знає, що послабивши важелі внутрішнього контролю та дозволивши поїздки людей, обмін інформацією та капіталом між двома державами, його позиції різко ослабнуть, тому що 25 мільйонів його збіднівших "підданих" безсумнівно захочуть економічного паритету із 50 мільйонами своїх набагато розвиненіших і доброзичливіших сусідів по той бік демілітаризованої зони. Отже, складнощів із возз'єднанням не уникнути, робить висновок журналіст.

На шляху до миру між КНДР і Південної кореєю може виникнути 5 серйозних перепон
На шляху до миру між КНДР і Південною Кореєю може виникнути 5 серйозних перепон

Заманити й обдурити?

Тим часом авторитетне Financial Times вважає, що навіть до очевидного успіху у питанні денуклеаризації Корейського півострова варто ставитися з обережністю, а поступкам Північної Кореї потрібно довіряти, але перевіряти.

За словами представників Південної Кореї, режим Кім Чен Ина хоче обговорити повну денуклеаризацію і більше не вимагає натомість виведення з півострова американських військ. Ці наміри необхідно добре випробувати, наполягає видання.

Минулий досвід дає підстави припустити, що Південній Кореї не слід негайно надавати економічну допомогу КНДР, зважаючи лише на обіцянку про поступки щодо ядерної програми. Перевірити будь-які кроки Півночі щодо ядерного роззброєння дуже складно, оскільки знадобляться іноземні інспекції та втручання, які Кім Чен Ин ніколи не був готовий стерпіти,
пояснюють автори матеріалу.

Нищівний тиск економічних санкцій означає, що у Кіма є всі підстави спробувати вдатися до старої тактики "замани і обдури". Але є й нові стратегічні обставини: войовнича риторика Трампа демонструє, що тепер у Північної Кореї, можливо, більше причин побоюватися наслідків невиконання обіцянок, робить висновок FT.

Читайте також: Мережу потішило відео з незвичайним кортежем Кім Чен Ина

Росія – "за"

Своє слівце щодо саміту лідерів двох Корей вставила і Росія, заявивши, що підтримує будь-який діалог між Сеулом та Пхеньяном. Окрім того, у Кремлі підтримують можливу зустріч між лідером КНДР і президентом США, сподіваючись, що ця подія дасть початок процесу ядерного роззброєння. Водночас, нагадує CGTN, раніше Москва відмовилася запрошувати Трампа для зустрічі з Кімом на свою територію.

Нагадаємо, напередодні зустрічі Кім Чен Ина та Мун Чже Іна президент США Дональд Трамп привітав рішення Північної Кореї призупинити ядерні випробування та закрити випробувальний полігон. Як підкреслив політик, це дуже хороша новина для КНДР і світу.