У Кремлі відзначили позитивну динаміку підготовки до саміту в нормандському форматі за підсумками розведення сил на Донбасі й засідання Тристоронньої контактної групи. Про це розповів Інтерфакс-Україна.

Дивіться також відверте інтерв'ю з Клімкіним: Путін досягнув суттєвих успіхів

Прессекретарка голови української делегації в ТКГ у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер напередодні заявила, що на засіданні ТКГ 12 листопада були зняті всі перешкоди для проведення зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).

У відповідь на це в середу, 13 листопада, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив: "Ми констатуємо позитивну динаміку по цілому ряду напрямів підготовки зустрічі в нормандському форматі".

При цьому буквально добу перед Пєсков говорив, що зустріч українського та російського президентів "не принесе користі без ретельної підготовки". А дата нормандського саміту ще не визначена – "немає навіть приблизних термінів".

То коли ж буде саміт "нормандської четвірки"? Достеменно не відомо.

Зеленський раніше анонсував, що зустріч у нормандському форматі відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. Фактично це вже відбулося, тож кінець листопада для саміту – реальна дата. Утім, в Росії із визначенням дати затягують, згоди на жодне конкретне число не дають. Натомість починають говорити про нові умови.

Детальніше: Ми так не домовлялись, – Пристайко про особливий статус Донбасу в Конституції та вимоги Росії