22 січня, після прес-конференції Секретаріату Рамкової конвенції ВООЗ в УНІАН, відомий антитютюновий активіст Костянтин Красовський звинуватив Львівську тютюнову фабрику в серйозних порушеннях. Представившись в кулуарах УНІАН завідувачем сектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ, активіст заявив журналістам про те, що Львівська фабрика "поставляє сигарети контрабандистам, а порушень на підприємстві виявлено досить, щоб її закрити". Такі гучні звинувачення, що пролунали від чиновника інституту системи МОЗ надрукували кілька шанованих ЗМІ.

Журналісти звернулася з відповідним запитом до керівництва Інституту з проханням прояснити ситуацію, оскільки з подібними звинуваченнями може виступати тільки Державна фіскальна служба.

В офіційній відповіді в.о. директора Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Петра Мельника значиться дослівно таке: "З приводу заяв і звинувачень Красовським К.С. на адресу Львівської тютюнової фабрики заявляємо, що це питання не відноситься до компетенції ГУ "УІСД МОЗ України", оскільки порушені ним питання не входять в напрямку наукової діяльності, визначеної Статутом інституту". Більш того, Костянтин Красовський взагалі не є завідувачем сектору контролю над тютюном, оскільки "в зв'язку з організаційними змінами, зазначені вище підрозділ і посаду скорочені. З 01.04.2017 р і по теперішній час Красовський К.С. працює неповний робочий день на посаді завідувача відділом вивчення медичних наслідків аварії на ЧАЕС, інших екологічних катастроф і організації санепідслужби".

Варто зауважити, що на офіційному сайті Інституту пан Красовський ще значиться на колишній посаді, що, очевидно, і ввело в оману журналістів. Загалом, те, що трапилося можна було б розцінити як спробу "самопіару", якби заяви Костянтина Красовського дивним чином не збігалися з активною діяльністю відомого ГО "Життя", яке на думку журналістів видання "Деньги", давно займається просуванням інтересів великих тютюнових корпорацій хоча і існує на гранти ВООЗ.

Наприклад, останнім часом "Життя", так само, як і пан Красовський, послідовно виступає проти підвищення адвалорної складової акцизного податку на сигарети. Адвалорна ставка регулює цінову доступність сигарет (чим дорожчий і вищий клас бренду, тим вища і ціна на нього). Але сьогоднішній розмір адвалору в 12% призвів до того, що в ціні таких дорогих брендів як Marlboro, Camel, Davidoff і подібних, складова цього податку мізерна. Нескладно помітити, що така ситуація більш ніж влаштовує саме «велику четвірку» транснаціональних виробників преміальних брендів і вкрай невигідна єдиному українському виробникові сигарет – Львівській тютюновій фабриці.

Можливо, саме тут треба шукати причини звинувачень, які пролунали з вуст Костянтина Красовського, – ставлять питання журналісти "КП". До речі, саме представники ГО "Життя" намагалися недавно зробити сенсацію з результатів рядової перевірки органами ДФС в Донецькій області, коли податківці перевіряли правомірність використання на сигаретних пачках акцизних марок для сигарил Львівської тютюнової фабрики. Фабрика надала всі необхідні документи, але рядовий випадок рутинної перевірки несподівано був перетворений в скандал антитютюновими активістами ГО «Життя» і все тим же, Костянтином Красовським, – повідомляє КП в Україні.