Про це він журналіст та редактор проектів "Без брехні" та Factcheck.com.uа особисто повідомив в прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: "Заспокойтеся, я з вами": Порошенко висловився про доступ до телефону журналістки "Схем"

Гороховський не обмежений по пересуванню Казахстану, але додому виїхати не може. Правоохороні служби вилучили у нього міграційну картку, а замість неї залишили ксерокопію. Завтра, 17 вересня, о 10 годині буде суд, який прийме рішення, чи повернуть йому документ.

Звинувачення, які висуваються проти мене, трохи безглузді, бо ціль моєї поїздки є приватна. Я приїхав у волонтерську школу журналістики. Міграційна служба каже, що я повинен був у них зареєструватися, але ні я ні мої колеги так раніше не робили,
– заявив Гороховський.

"Суд може винести або виправдовувальний вирок або випише штраф, впринципі повинні повернути міграційну картку і я зможу виїхати до України. Те у чому мене звинувачують – це не кримінальне, а адміністративне порушення. Мені можуть виписати штраф або депортація та заборона вїзду в країну на 5 років", – додав журналіст.

Нагадаємо, журналіста та редактора проектів "Без брехні" та Factcheck.com.uа Олександра Гороховського затримали 16 вересня під час лекції на тренінгу в Уральську. У чоловіка забрали міграційну карту і вручили підозру в незаконній трудовій діяльності на території республіки. Мовляв, на нього в поліцію доніс місцевий мешканець.Читав лекції український медійник у тамтешній Школі журналістики. Організував її місцевий активіст та журналіст Лукпан Ахмедьяров на кошти міжнародного гранту з розвитку свободи слова.