Перед допитом Звіробій припускала, що її статус у справі зі свідка можуть змінити на статус підозрюваної, проте наразі цього не сталося. Раніше прессекретарка ДБР Анжеліка Іванова заявляла, що процесуальний статус свідка у Звіробій буде до того часу, поки "процесуальний керівник підпише підозру".

Читайте також: Адвокат Кузьменко показав текст розмови про нібито організацію замаху на Звіробій

Що Звіробій казала перед допитом

"Зараз я тут стою як свідок. Перекваліфіковується в нашій країні ця справа на підозрюваного протягом кількох секунд. В мене є претензії до товариша Труби щодо того, як він дурить суддів. Тому що якщо центральний апарат ДБР займається моєю справою, це означає, що виклик, ухвала мала би бути підписана Шевченківським судом. А вона чомусь підписана Печерським судом", – розповіла Звіробій журналістам перед допитом.

Вона наголосила, що планує не тільки захищатися, а й нападати.

Щоб нападати, нам потрібні єдність, трішки відставити свята і зайнятися своїми побратимами, чим я сьогодні і займатимусь (показала футболку з написом "Не вірю" та підозрюваними у справі Шеремета, – 24 канал). Тому свободу українським заручникам від української Феміди,
– сказала волонтерка.

Дізнайтеся більше про Марусю Звіробій

Дивіться відео 24 каналу з коментарем Марусі Звіробій перед допитом у ДБР:

Що Звіробій заявила після допиту

За її словами, допит у ДБР відповідав усім правовим нормам. Розпитували про те, чи знає Звіробій народну депутатку від "Європейської солідарності" Софію Федину. Питали також про їхню спільну скандальну фейсбук-трансляцію з емоційними словами на адресу президента Володимира Зеленського. Цікавилися, чи є у волонтерки негативне ставлення до глави держави.

Щодо моєї справи, то 10 січня я знову прийду в гості (на додатковий допит до ДБР). Мене опитував слідчий, який приходив до мене з обшуком. Я залишаюсь у статусі свідка,
– сказала Звіробій.

Вона також повідомила, що поскаржилась на директора ДБР Романа Трубу щодо службового підроблення, яке, ймовірно, міг скоїти глава бюро.

"Сьогодні ми подали заяву на пана Труба. В нас є підозра, що він вводить в оману суддів. Тому що до мене додому прийшли з ухвалою з Печерського райсуду. А якщо ДБР має до мене якість претензії, то вони мали прийти з ухвалою з Шевченківського суду", – сказала Звіробій.

Чому Звіробій викликали на допит

ДБР розслідує справу проти народної депутатки від "Європейської солідарності" Софії Федини через гучні висловлювання про Президента України Володимира Зеленського. Звіробій – свідок у цій справі.

Справу розслідують як посягання на життя державного діяча, а також можливі дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення держвлади.

Причиною для відкриття справи стало спільне емоційне відео Федини та Звіробій, записане після жовтневого візиту Зеленського до ветеранів-добровольців у Золотому. Там у президента і бійців виникла надемоційна розмова, в якій Зеленський закликав ветеранів не заважати процесу розведення військ та прибрати зброю.

Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве… Там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли,
– зверталися до президента Федина та Звіробій.

28 листопада у Звіробій провели обшуки та вилучили 2 зареєстровані рушниці і мобільний телефон.