Розслідування катастрофи Boeing 777

28 вересня МСГ оприлюднила звіт щодо розслідування причин катастрофи малайзійського Boeing 777, який розбився 17 липня 2014 року у зоні бойових дій на сході України. В авіакатастрофі загинули 298 осіб.

Слідчі прийшли до висновку, що Boeing 777 був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який був доставлений з Росії. Після запуску ракети установка повернулася на територію РФ.

За даними слідства, ракета була випущена на території неподалік села Первомайське, що на Донеччині, яке на той момент контролювали проросійські бойовики.

Читайте також: Звіт Міжнародної слідчої групи щодо причин катастрофи рейсу МН-17: повний текст

Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс зазначила, що Росія не зможе уникнути відповідальності за збиття Boeing-777, "оскільки немає приватних "Буків", то Російська Федерація несе відповідальність за MH17".

Дуже важливо знати про підозрюваних, їх громадянство, місце перебування, і в залежності від цього є кілька варіантів проведення відповідного суду. Ми не будемо вибирати до того, поки не дізнаємося, хто буде підозрюваним,
– каже генпрокурор Нідерландів Фред Вестербеке.

У МЗС РФ заявили, що розчаровані звітом міжнародної слідчої групи. А бойовики "ДНР" запевняють, що не мають такого озброєння.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що найдієвішим в питанні притягнення до відповідальності винних у катастрофі малазійського літака могло б стати створення відповідного механізму під егідою Ради безпеки ООН.

Скандальна заява президента Ізраїлю

27 вересня президент Ізраїлю Реувен Рівлін у стінах Верховної Ради заявив, що українці та ОУН причетні до масових вбивств євреїв.

"Близько 1,5 мільйонів євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни у Бабиному Яру та у багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів і ровів, зіштовхували у братські могили. Багато пособників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися з євреїв, вбивали їх та в багатьох випадках видавали німцям", – вважає Рівлін.

Читайте також: Тих, хто вбивав євреїв, треба називати не за національностями, а поіменно, – соціолог

На думку історика Володимира В’ятровича, Президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості.

На жаль, президент Ізраїлю у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам'ять про них,
– написав він.


"Це свинство з його боку. Нехай забирається з нашої землі. Мій дядько був розстріляний у Бабиному Яру фашистами як націоналіст",
– обурився Олег Миронов на заяву Реувена Рівліна.

Голова ОУН Богдан Червак назвав заяву президента Ізраїлю плювком у душу українців.

"Те, що зробив президент держави Ізраїль в українському парламенті, можна трактувати однозначно – плювок в душу українцям. Звинуватити ОУН в Голокості та ще під час парламентських слухань з нагоди 75-ої річниці трагедії Бабиного Яру – це зневажити українську націю", – вважає Червак.


Згодом стало відомо, що президент Ізраїлю перервав візит в Україну, який мав тривати до 30 вересня. Він повинен був терміново повертатись до своєї країни через смерть екс-президента держави Шимона Переса.

Відео дня

З вікна шестиповерхового будинку у центрі Москви вивісили український прапор. Подія сталась у районі Мар'їної Рощі.

Як розповіли очевидців, люди, які вивісили прапор, зняли довжелезне полотно з будинку, як тільки помітили, що їх знімають на камеру.

Анонс

29 вересня відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, скликане у зв'язку з відповідною вимогою Президента України для розгляду питання звільнення суддів.

Також у четвер прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрінеться із президентом Європейської Ради Дональдом Туском.