Пожежа під Києвом: такого в Україні не було з 60-х

Селище міського типу Глеваха, що поблизу Василькова, на вустах у всієї України. Адже тут 8 червня спалахнула пожежа, яку визнали наймасштабнішою за останні півстоліття.
"Складність пожежі – в Україні такої пожежі не було з 60-х. Коли були радянські часи, всі підприємства дотримувалися норм і правил. Тепер будували, як хотіли – резервуар біля резервуара, відстані не дотримані, не було обвалування. Якби дотримувалися норм при будівництві, такого б не було",
— наголосив в.о. начальника Головного управління ДСНС в місті Києві Валерій Борисов.
Що трапилося?
На базі загорілися 17 резервуарів із пальним ємністю 900 кубометрів кожен. Всі цистерни на нафтобазі вибухнули.
Крім того, поруч розташована військова частина. Через незаконне розташування нафтобаз біля військової частини вже відкрили провадження.
"Всі причетні до створення цієї небезпечної ситуації: хто давав дозвіл на розміщення баз, хто підписував документи – сидітимуть на лаві підсудних",
— запевнив секретар РНБО України Олександр Турчинов.
Місцевих мешканців з двокілометрової зони навколо бази почали евакуйовувати. За потреби вивезуть людей з десятикілометрової зони. Усім, хто живе неподалік катастрофи, Міністерство екології та природних ресурсів України рекомендує покинути цей район. У першу чергу це стосується дітей та вагітних жінок. Також особливо небезпечно перебувати на місці події людям схильним до алергій.

Імовірні причини
Пожежа такого масштабу і невизначені умови в країні наштовхнули багатьох на думку, чи не була ця трагедія терактом? Однак розглядаються 3 основні версії пожежі.
Можливі причини:
  • грубі порушення правил зберігання нафтопродуктів;
  • технічна складова;
  • навмисний підпал.
Однак є й інші версії підпалу. Зокрема, Юрій Бутусов вважає, що нафту могли підпалити, щоб приховати проблеми з обліком палива.
"Була одна нафтобаза, в якої були дуже серйозні проблеми з обліком палива. Інформація чітка, людина повідомила, і я вирішив посприяти цій людині в передачі цієї оперативної інформації у відповідні контролюючі структури через підозру в торгівлі контрабандним пальним. І раптом вибух через три дні. Ось як буває. Тільки повіриш, ось вона, журналістська удача, зараз буде ексклюзив, викриття, як раптом",
— написав Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

Наслідки пожежі
Трагедія забрала життя кількох рятувальників (станом на 18:42 - три, до ранку може змінитися…), ще понад 10 з тяжкими травмами потрапили в лікарню.
Постраждалим від пожежі під Києвом уряд пообіцяв виділити гроші. Медики просять про допомогу для постраждалих. Також місцеві мешканці допомагали водою. Допомагали ліквідувати катастрофу не лише люди, але й вірний чорний пес, який стеріг нафтобазу під Васильковом і не відходить від неї ні на крок, незважаючи на пекельне полум'я.

Крім того, пожежа і вибухи можуть мати серйозні екологічні наслідки. Хоча в Мінекології запевнили, що небезпечних речовин у повітрі немає, все ж у Києві вже випав чорний дощ. Тож не відомо, чого чекати далі.

Тим часом частина екологів попереджають про можливі страшні наслідки.
"Робити здогадки про те, чи буде повітря забруднене, чи буде їх показник перевищувати норму, чи ні, зарано. Про це можна буде говорити лише після того, як відповідні показники будуть зафіксовані санітарно-епідеміологічною службою. Але, дійсно, тисячі хімічно-небезпечних сполук зараз висять у нашому повітрі",
— сказав еколог, координатор хімічних програм екологічної організації "МАМА-86" Денис Павловський.

Як вберегтися?
Стовпи диму від пожежі видно навіть у Києві. Тож заходів безпеки варто дотримуватися не лише мешканцям десятикілометрової зони, але й людям з сусідніх областей.
заходи безпеки:
1. Мешканцям, які живуть у зоні 10 км від епіцентру пожежі, виїхати на кілька днів у безпечне місце, щоб не дихати отруєним повітрям.
2. Тримати вікна зачиненими. Однак сильно це не допоможе, коли на вулиці спека. Не виходити на двір без крайньої необхідності.
3. Треба пити багато молока, це універсальний детоксикант при всіх отруєннях.
4. Утриматися від споживання будь-якої городини (овочів та фруктів з власних городів).
5. Не потрапляти під дощі. У випадку, якщо цього не вдалося уникнути, — ретельно вимитись й випрати одяг.
6. Якщо людина перебуває в епіцентрі цього лиха – потрібно використовувати хоча б марлеві пов'язки.
ТОП-5 масштабних пожеж останніх років
Хоча пожежу під Києвом визначили найпотужнішою з 60-х років, протягом останніх років в Україні було кілька жахливих пожеж.

Чорнобильський ліс

Пожежа в Чорнобильському лісі розпочалась на річницю аварії на ЧАЄС — 26 квітня. Займання сталось недалеко від могильників з радіовідходами. Пожежа охопила 400 га лісу. Однак, на щастя, не встигла дістатись самої Чорнобильської АЕС.

Гасили пожежу майже три дні. На місці працювали 182 рятувальники, 32 одиниці техніки, вертоліт Мі-8 з водозливним пристроєм, "Єврокоптер" та два пожежні літаки АН-32. Радіаційний фон в столиці зберігався в межах норми.


Заправка БРСМ

22 квітня 2014 року в передмісті Переяслав-Хмельницького на Київщині вибухнуло кафе на території автозаправки. На заправці перебувало приблизно 10 людей, загинуло шестеро з них. Пожежу гасили близько 30 пожежних машин.

Заправка, як і палаюча цього разу нафтобаза, належить компанії "БРСМ-Нафта".

Вантажний потяг з нафтопродуктами

22 серпня 2014 року зійшов з рейок вантажний потяг з нафтопродуктами на залізничному переїзді у райцентрі Городище Черкаської області. У результаті сталося загоряння однієї з цистерн. Згодом вогонь охопив 11 цистерн і перекинувся на сусідню господарську будівлю.

Викид аміаку на заводі "Стирол"

6 серпня 2013 року на заводі "Концерн Стирол", який розташовано в місті Горлівка Донецької області сталась аварія, внаслідок чого відбувся викид аміаку в повітря. У результаті аварії шість осіб загинуло та постраждало 26 осіб, які звернулись за медичною допомогою, 25 із них було госпіталізовано. Аварія стала наймасштабнішою на підприємствах хімічної промисловості України за роки незалежності.

Фосфорна аварія під Ожидовим

На Львівщині 16 липня 2007 року з рейок зійшли і перекинулися 15 вагонів з жовтим фосфором. Через витік фосфору сталося самозаймання шести цистерн. Отруйну пожежу намагалися загасити кілька днів, а цистерни прибирали ще два тижні. До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації було залучено 450 осіб особового складу та 80 одиниць техніки.

Поділитись у соцмережах:

Усі права захищені. © 2005—2015, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".