ЖИТИ ПО-НОВОМУ?

РІК ПОРОШЕНКА: ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ
Минув рівно рік з інавгурації п'ятого Президента України Петра Порошенка, який прийшов до влади на хвилі революції. Українці тоді ще не встигли оговтатися після диму підпалених шин та безкарних вбивств активістів на Майдані, як Україна фактично втратила Крим і Росія розпочала війну на Донбасі…

У таких умовах ми вибирали нового президента, покладаючи на нього чимало надій. Порошенко пообіцяв, що будемо "Жити по-новому". Чи справді наше життя стало "новим"? Які зі своїх обіцянок Порошенко виконав, а що залишилося пустими фразами?

Тривожні знаки чи збіг обставин? Мабуть, ніхто не забув, як під час інавгурації Порошенка зомлів один з солдатів. Коли Президент ішов червоною доріжкою до Верховної Ради, хлопець випустив з рук карабін і зомлів.

"Шоколадний олігарх" не зупинився і попрямував до дверей. Просто співпадіння чи поганий знак — не будемо знати ніколи. Однак факт залишається фактом, через Порошенка зомлів солдат. А чи покращив він становище інших захисників України?

До слова

На інавгурацію Порошенка витратили 800 тисяч гривень. Церемонія Януковича обійшлася нам у 3,7 разів дорожче, а Ющенкове свято аж у 12 разів.
ВІЙНА

АТО

Обіцяв: АТО триватиме кілька годин
Станом на зараз: АТО триває з 13 квітня 2014 року дотепер

Зрозуміло, основним завданням нового Президента було вирішити конфлікт на Донбасі. Мабуть, нікому не треба нагадувати, що війна триває. Щодня прес-центр АТО звітує про нові обстріли, нових поранених і загиблих хлопців та чоловіків… За час війни загинули близько 2 тисяч українських військових, більше 1,5 тисячі – зникли безвісти. І це лише офіційні дані, достовірність яких під сумнівом. У наших серцях назавжди залишиться біль від іловайського котла, Дебальцевого, донецького аеропорту.

"Антитерористична операція не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона повинна і буде тривати години... Ми подивимося вже дуже незабаром на ефективність антитерористичної операції", — сказав Порошенко на брифінгу 28 травня, буквально за кілька днів після перемоги на виборах.

Та все ж не можна недооцінювати те, що в нас зараз існує хоч і погане, але перемир'я. Це, безумовно, заслуга Порошенка і його команди, яким доволі непогано вдається працювати на дипломатичному фронті.

Серед інших позитивів у військовій сфері — активізація роботи РНБО. А також робота СБУ як контррозвідувального органу.

Гроші для захисників

Обіцяв: 1000 гривень в день
Станом на зараз: Від 5700 гривень в місяць

Насправді, рядові солдати, які воюють на Донбасі за контрактом заробляють від 5700 до 8445 гривень. Сержантський і офіцерський склад за контрактом отримують від 6780 до 12477 гривень. Офіцерський склад за місяць може заробити від 9360 до 16710 гривень.

"Я обіцяв розповідати на кожній зустрічі, яка у мене буде, що ми забезпечимо армію. Це буде першим пріоритетом. Строковиків, які воюють в бою, в армії не буде. Там будуть добровольці. Отримувати вони будуть тисячу гривень в день. На один мільйон гривень будуть застраховані його життя і здоров'я", — обіцяв Порошенко ще кандидатом у президенти.

Також влада пообіцяла виділити 1 мільярд гривень на закупівлю житла сім'ям загиблих учасників
АТО. За даними Міноборони, таких сімей всього близько 80.

Переговори з терористами

Обіцяв: Жодних переговорів з терористами
Станом на зараз: Мінські переговори, зустрічі з Путіним

До того, як стати Президентом, Порошенко запевняв, що не сяде за стіл переговорів з терористами з "ДНР" і "ЛНР". Однак, Україна веде переговори з очільниками бандитів, а сам глава держави, хоча й не без огиди, але зустрічався з президентом країни-агресора Володимиром Путіним.

Перші переговори, на яких були присутні ватажки проросійських бойовиків, відбулися вже за 20 днів після інавгурації Порошенка. Щоправда, на переговорах був не сам глава держави, а його попередник — другий український Президент Леонід Кучма.

"Вони просто вбивці, звичайнісінькі бандити і терористи. Ось в чому справа. І якщо ви очікуєте, що буду шукати підтримки цих людей — ні в якому разі! Ні за яких обставин. У жодній цивілізованій країні світу не ведуть переговорів з терористами " — сказав теперішній глава держави, будучи ще кандидатом.

5 вересня у столиці Білорусі підписали так звані мінські угоди. Умови яких, по суті, виконувалися лише українською стороною та ОБСЄ. А от Росії та бойовикам на обіцянки абсолютно байдуже.

11 лютого у Мінську зустрілася "нормандська четвірка": Володимир Путін, Ангела Меркель, Франсуа Олланд та Петро Порошенко. А 12 лютого відбувся так званий "Мінськ-2". До столиці Білорусі приїхали терористи Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, які разом з представниками Києва, Росії та ОБСЄ підписали нові угоди. Які знову ж таки терористи та Росія постійно порушують…

Жителів Донбасу залишили один на один з проблемами

Обіцяв: Не залишимо жителів Донбасу у біді
Станом на зараз: З 1 грудня Донбас без соціальних виплат

Коли Порошенко прийшов до влади, він пообіцяв не залишити жителів Донбасу напризволяще. "Шоколадний олігарх" пообіцяв залишити людям зарплати, пенсії, соціальні виплати. Також Президент обіцяв допомогти переселенцям, як зі Сходу України, так і з Криму.

З 1 грудня цього року Донбас залишився без соціальних виплат. Бюджетники та пенсіонери з окупованих російсько-терористичними військами територій не отримують грошей. Тож попри постійні обстріли, страх за життя, жителі Донбасу ледве виживають через гуманітарну кризу.

"Ми не залишимо вас в біді", — сказав Порошенко у своїй інавгураційній промові до жителів Донецької і Луганської областей.

Люди похилого віку, інваліди, які фізично не можуть виїхати, залишаться без найменших засобів до існування.

Це ж стосується і прав кримськотатарського народу, їх визнали корінним народом Криму з усіма правовими із соціальними наслідками цього статусу. Але ж самого статусу замало! Їхні права на території Криму, анексованого Росією, постійно утискаються: побиття, погрози, обшуки, затримання… Однак, максимум, що робить українська сторона — це ноти протесту. А сам Порошенко у своїх промовах згадує вкрадений Крим ніби "між іншим".
БІЗНЕС

Roshen та 5 канал

Обіцяв: Продати бізнес
Станом на зараз: Roshen, "5 канал", ряд інших підприємств

Петро Порошенко і досі залишається олігархом, хоча він запевняв, що позбудеться свого бізнесу. Крім того, Президент постійно наголошує на боротьбі з олігархізмом в Україні, зрозуміло, про себе взагалі не згадуючи у палких промовах…

Щодо непроданого бізнесу глава держави знайшов "відмазку". Мовляв, у країні війна, тож немає покупців. Також Порошенко запевняє, що не має жодного стосунку до управління своїми бізнес-активами, цим нібито займається відома іноземна компанія.

"Одразу ж після того, як я був обраний Президентом, я віддав її в управління одній із найбільш поважних компаній світу, щоб тільки бути впевненим, що бізнес абсолютно відокремлений від політики", — заявив Президент.

Також він запевняє, що Москва перешкоджає продажу його активів у Росії. Зауважимо, там Порошенко є власником заводу Roshen у Липецьку. За словами гаранта, як тільки він спробував продати бізнес — його активи одразу арештував російський уряд.

Якщо Порошенко хоча б запевняє, що хоче продати Roshen, то "5 каналу" він навіть не збирався позбавлятися.

Зрозуміло, таким чином Президент залишив собі підконтрольне ЗМІ, яке за будь-яких умов подаватиме його у "правильному світлі".

"5 канал я не продав. І не обіцяв. Думаю, на сьогоднішній день "5 канал" є зразком української журналістики і його журналісти можуть це підтвердити. Тобто "5 канал" я продавати не буду", — підкреслив Порошенко.

Підконтрольний телеканал Порошенку необхідний, особливо у світлі останніх подій. Скандал з Коломойським хоча й стих, але олігарх, схоже, досі "ображений" на Порошенка. Так, 23 травня на "1+1", який контролюється Ігорем Коломойським, у програмі "Вечірній квартал" показали пародію на відставку з поста голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Перепалка між представниками "95-го кварталу" і людьми Президента добряче сколихнула інтернет.
З обуренням після пародії виступив радник глави держави Олег Медведєв:

"Я розумію, що "Вечірній квартал" — це улюбленці країни. І я за політичний гумор. Та вважаю, що статус цих гумористів такий, що в спинах мав би бути хребет, а не хорда. Жодні новини на жодному каналі ще не навчилися так прислужувати власникам, як команда Зеленського. Мають право не любити всіх політиків, але один виняток таки допускають. Єдиний позитивний політичний персонаж — власник каналу, де "Квартал" винаймає свій куток. У кожного з нас є свій бос, але кожний сам визначає, наскільки глибоким має бути сервіс... Почуття міри Зеленському явно бракує."

"Ми ознайомилися з реакцією Олега Медведєва на наш номер. Що сказати? Після прочитання переконалися, що у кожного президента має бути свій Медведєв", — відреагував "95 квартал"

"5 канал" та Roshen — це далеко не все, що належить Порошенку.

Перелік підприємств Порошенка з відкритих джерел:

  • "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал" (ЗНКІФ)
    ЗНКІФ володіє:
  • Пісківський завод скловиробів
  • "Укрпромінвест-Агро"
  • ТОВ "Телерадіокомпанія ТРТ-ТБ"
  • ТРК "Експрес-Інформ"
  • ТОВ "Фірма "Екран" (співвласник)
  • Тов "Центрально-Європейська кондитерська компанiя" (дочірнє підприємство — Roshen)
ЄВРОПА

Угода з євросоюзом та безвізовий режим

Обіцяв: безвізовий режим з 2015 році
Станом на зараз: отримання візи ускладнили додатковими документами

Євромайдан розпочався з того, що уряд Миколи Азарова призупинив підготовку підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Зауважимо, Україна готувалася до підписання документа з 2007 року, тож це питання було принциповим. Після виснажливої боротьби українців, смертей Героїв Небесної сотні Порошенко став Президентом і таки підписав Угоду. Це був радісний момент для всієї України та явною поразкою для Путіна.

Однак, Порошенко обіцяв не лише підписати Угоду. Документ мав би покращити життя простих українців, зокрема, нам обіцяли безвізовий режим ще у 2015 році.

"Ми обіцяли це (безвізовий режим з ЄС) нашим співгромадянам у 2015 році, й хоч розбийся, а обіцяне треба виконувати", — сказав Президент під час виступу у Верховній Раді у грудні.

Як передбачав Президент, про безвізовий режим Україна і ЄС мали домовитися на Ризькому саміті у травні 2015 року. Саміт пройшов взагалі без значних вирішень проблем, то що вже говорити про безвізовий режим?

Тим часом отримання візи для звичайних українців стає все складнішим… Якщо українська влада не впорається із завданням, то безвізовий режим може перенестись у незрозуміле майбутнє. Оскільки з кожним днем збільшуються негативні моменти — зростання кількості внутрішньо переміщених осіб та погіршення стану економіки через війну на Донбасі.

Зараз ЄС боїться, що до них поїдуть особи з українськими паспортами, вкраденими в Криму чи на захоплених терористами територіях на Донбасі. Тому вони рекомендують нам запровадження біометричних паспортів. Їх видача наразі стартувала і першим такий паспорт отримав сам Президент.

Зараз Порошенко обіцяє безвізовий режим влітку 2016 року. Залишається лише сподіватися на краще…

Крім того, підписання Угоди мало означати доступ української продукції на світові ринки. Створення зони вільної торгівлі мало відбутися вже у перший рік президентства Порошенка. Однак запровадження цього важливого економічного кроку відкладено до початку 2016 року. А в умовах скорочення товарообігу з Росією — українські виробники просто приречені.

Це лише перший рік Порошенка на кріслі Президента, судити звісно зарано. Щось нашому гаранту вдалося, щось залишилося порожніми обіцянками. Залишається побажати йому успіху у цій нелегкій справі.
Поділіться підсумками року Порошенка у соцмережах

Усі права захищені. © 2005—2015, ПрАТ «Телерадіокомпанія "Люкс"», Сайт «Телеканалу новин 24».